Komunalinių atliekų deginimo įmonei Vilniuje statyti – ES investicijos

Komunalinių atliekų deginimo įmonės Vilniuje statybai Aplinkos ministerija skyrė arti 49 mln. eurų 2014-2020 m. ES fondų investicijų. Ši kogeneracinė jėgainė statoma Jočionių g. (greta Gariūnų turgavietės) ir turėtų pradėti veikti 2019 m. pabaigoje.
Kaip sako Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorius Dalius Krinickas, ES investicijos šiam stambiam projektui skirtos todėl, kad energija, gauta deginant atliekas, nenueis vėjais, o visą laiką bus tikslingai panaudojama – šilumai ir elektrai gaminti. Tai padės įgyvendinti žiedinės ekonomikos nuostatas. Atliekų deginimas, kai jo metu gauta energija nėra panaudojama, prilyginamas jų šalinimui.
Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje bus deginamos po rūšiavimo likusios netinkamos nei perdirbti, nei pakartotinai naudoti, bet turinčios energinę vertę komunalinės atliekos. Čia planuojama apdoroti iki 160 tūkst. tonų atliekų per metus iš Vilniaus ir Utenos regionų. Taigi toks kiekis atliekų nebepatektų į sąvartynus.
Nors Europos Sąjungoje Lietuva pagal atliekų perdirbimo augimą ir priskiriama, Daliaus Krinicko žodžiais, prie pirmaujančiųjų, bet dar turime labai pasistengti, kad pasiektume ES keliamus atliekų perdirbimo tikslus. Vienas iš jų – kad iki 2030 m. sąvartynuose būtų šalinama tik 10 proc. komunalinių atliekų.
AM inf. ir nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose