Gauta virš 100 prašymų kompensacijoms nesaugiems dujų balionams keisti

118 –  tiek, praėjus lygiai mėnesiui nuo kvietimo pradžios, daugiabučių namų pateikė paraiškas dujų balionų keitimui kitais alternatyviais energijos šaltiniais. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo prašymų virš 1,5 mln. eurų sumai. Kompensacijoms iš viso valstybės biudžete numatyta iki 10 mln. eurų.
Iš visų 57 Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių – 28 savivaldybių daugiabučių, kuriuose maistui gaminti naudojami suskystintos naftos dujų balionai, atstovai nepateikė nei vienos paraiškos.
Tarp pasyviausių savivaldybių yra šios: Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jonavos, Panevėžio, Klaipėdos rajonų, Kauno, Palangos, Panevėžio, Klaipėdos miestų savivaldybės ir kt.
Aktyviausiai parama naudojasi Šilutės, Mažeikių, Kelmės, Radviliškio, Lazdijų, Jurbarko ir Vilniaus rajonų gyventojai. Prašymai, gauti iš šių rajonų savivaldybių, sudaro daugiau nei pusė (60 proc.) visų gautų prašymų skaičiaus.
Šiam momentui APVA įvertino beveik 40 daugiabučių namų administratorių, bendrijų ir gyventojų įgaliotųjų asmenų prašymus. Kvietimas paramai gauti galioja iki birželio 1 d.
Daugiabučių namų atstovai paraiškas teikti gali per aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS).
Vienam butui bus skiriama iki 726 Eur su PVM parama – daugiabučių namų bendrųjų elektros arba dujų inžinerinių sistemų pertvarkymui – 242 Eur, butų elektros arba dujų sistemos pertvarkymui – 242 Eur, o taip pat elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui –242 Eur.  Taip pat bus kompensuojamos daugiabučio namo atstovo administravimo išlaidos už darbus – 3 proc. nuo bendrų pertvarkymo darbų ir viryklių įsigijimui numatytų maksimalių finansavimo įkainių.
Daugiabutis namas, kuriame numatoma vykdyti projektą turi būti įtrauktas į Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) daugiabučių namų sąrašą. Pasitikrinti, ar jūsų daugiabutis yra įtrauktas į šį sąrašą galima VERT interneto svetainėje. Įsitikinus, kad namas yra įtrauktas į sąrašą, gyventojai turės priimti vieningą sprendimą dėl dujų balionų atsisakymo ir pasirinkti alternatyvų energijos šaltinį – elektrą, arba dujas, jeigu name yra dujų įvadai.
Šiuo metu šalyje dar yra apie  1500 daugiabučių namų, kuriuose maistui ruošti naudojami dujų balionai.
 
 *** APVA pateiktų paraiškų skaičius 2021-03-24 dienai***
Grafiką rasite ir ČIA.
 
Daugiabučius namus, dalyvaujančius dujų balionų keitimo projekte pagal savivaldybes, rasite ČIA.

Dalintis socialiniuose tinkluose