Konsultacijos savivaldybėms atliekų tvarkymo klausimais

Per gegužės 18 d. Utenoje, o 19 d. Kaune vyksiančius susitikimus su šių savivaldybių administracijos darbuotojais, vietos politikais Aplinkos ministerijos ir Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) atstovai juos supažindins su šiuo metu savivaldybėms aktualiais atliekų tvarkymo klausimais.


Ministerijos ES paramos administravimo departamento ir APVA specialistai pristatys neseniai, balandžio 27 d., aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patvirtintas ES remiamų komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtrai skirtų projektų finansavimo sąlygas. Pirmenybė teikiama rūšiuojamajam atliekų, ypač maisto ir virtuvės atliekų, surinkimui skatinti. Tokiam surinkimui savivaldybės skiria per mažai dėmesio, nors Valstybinis atliekų tvarkymo planas jas įpareigoja šį surinkimą įdiegti iki 2019 m. ir įrengti pakankamai pajėgumų atskirai surinktoms maisto ir virtuvės atliekoms apdoroti. Savivaldybės, kurios nepasinaudos šiam tikslui skirta ES parama, ateityje turės tokį surinkimą organizuoti savo lėšomis.

 

Kitą šiuo metu savivaldybėms aktualų klausimą – rinkliavos ar kitų įmokų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą apskaičiavimą – aptars ministerijos Atliekų departamento specialistai.


Tokie konsultaciniai susitikimai jau buvo surengti su Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Telšių ir Marijampolės savivaldos atstovais.


AM inf.
 

AM nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose