Kviečiame į atvirų durų dienas!

Šiemet Europos Komisija pakvietė mus prisijungti prie jau tradiciniu tapusio ir visose Europos Sąjungos (ES) šalyse narėse įgyvendinamo projekto – atvirų durų dienos „Europa mano regione“. Pagrindinis projekto tikslas – pakviesti gyventojus geriau susipažinti su ES fondų remiamais projektais ir nemokamai apsilankyti ES lėšomis atnaujintuose ar naujai pastatytuose objektuose. Šiemet gegužės mėnesį į Atvirų durų dienas Lietuvoje kviečia net 8 įstaigos.
„Šis projektas naudingas ir projektų vykdytojams, ir visuomenei. Projektų vykdytojams iniciatyva suteikia puikią galimybę vykdomą projektą pristatyti tikslinei grupei, jį populiarinti, formuoti teigiamą įvaizdį, atskleisti naudą. Na, o gyventojai gali nemokamai susipažinti su jiems aktualių projektų rezultatais, sužinoti apie teikiamas paslaugas, gauti atsakymus į aktualius klausimus.
Tikimės, kad gyventojai, dalyvaudami projektų atvirų durų dienose, jausis labiau įsitraukę į bendruomenės veiklą, daugiau sužinos apie investicijų planavimą ir panaudojimą“, – sako Finansų ministerijos Europos Sąjungos investicijų komunikacijos skyriaus vedėja Akvilė Žirgulevičiūtė.
Lietuvoje iniciatyvos renginiai vyks gegužės 4 – 18 d. Gyventojai kviečiami apsilankyti Medžių Lajų take ir regioninio parko lankytojų centre Anykščiuose. Besidomintys taip pat galės susipažinti su kokiais įdomiais ir naujais projektais dirba Eismo informacijos centras Vilniuje. Vytauto Didžiojo universitetas kviečia į atvirų durų dieną Kaune, kur pristatys Pasaulio Lietuvių universiteto idėjos realizavimą. „Šiemet renginių įvairovė tikrai nemaža. Džiugina ir tai, kad renginiai organizuojami ne tik sostinėje, bet ir Anykščiuose, Alytuje, Šiauliuose, Kaune. Tai reiškia, kad juose apsilankyti galimybę turi didesnis ratas mūsų visuomenės narių“, – džiaugiasi A. Žirgulevičiūtė.
Prie iniciatyvos „Europa mano regione“ prisijungti buvo kviečiami visi šalies projektų vykdytojai, kurių projektų įgyvendinimas bent iš dalies finansuotas ES lėšomis ir, kurių projektai nėra nutraukti ar sustabdyti dėl neskaidraus ES lėšų panaudojimo.
Iniciatyvos „Europa mano regione“ renginių tvarkaraštis:
Gegužės 4 d., ketvirtadienį, ir gegužės 11 d., ketvirtadienį, Anykščių regioninis parkas kviečia į Medžių lajų taką Anykščiuose. Atvirų durų dienos vyks nuo 9 iki 20 val.
Gegužės 8 d., pirmadienį, UAB „Šiaulių vandenys“ kviečia į Lepšių vandenvietę. Ekskursijos iš UAB „Šiaulių vandenys“ administracijos kiemo išvyksta 11 val., 13 val., 15 val.
Gegužės 9 d., antradienį, UAB „Šiaulių vandenys“ kviečia į nuotekų valyklą. Ekskursijos iš UAB „Šiaulių vandenys“ administracijos kiemo išvyksta 10 val., 12.30 val., 15 val.
Gegužės 9 d., antradienį, į svečius užsukti kviečia Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras. Atvirų durų diena vyks nuo 10 iki 18 val.
Gegužės 9 d., antradienį, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kviečia į atvirų durų dieną Eismo informacijos centre. Ekskursijos bus vykdomos 10 val., 11 val., 14 val., 15 val.
Gegužės 9 d., antradienį, Vytauto Didžiojo universitetas kviečia į universiteto daugiafunkcinį mokslo ir studijų centrą Kaune. Lankytojai laukiami 10 val. ir 13.30 val.
Gegužės 10 d., trečiadienį, Valstybės tarnybos departamentas kviečia į paskaitą apie tai, kaip įsidarbinti valstybės tarnyboje ir kaip vyksta atranka. Paskaitos pradžia 10 val.
Gegužės 18 d., ketvirtadienį, UAB „Vilniaus vandenys“ kviečia į Vilniaus nuotekų valyklą. Ekskursijos bus vykdomos 10 val., 12 val., 14 val., 16 val., 18 val.
Gegužės 18 d., ketvirtadienį, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras kviečia apžiūrėti atliekų tvarkymo įrenginius. Atvirų durų diena vyks nuo 10 iki 12 val.
Gegužės 18 d., ketvirtadienį, ir gegužės 25 d., ketvirtadienį, Anykščių regioninis parkas kviečia į Lankytojų centrą. Atvirų durų dienos vyks nuo 8 iki 17 val.
Daugiau informacijos apie renginius galima rasti http://www.esinvesticijos.lt/lt/renginiai/.

bubaone.com nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose