Kviečiame dalyvauti konkurse „Europos burės 2022“

Finansų ministerijos iniciatyva jau keturioliktąjį kartą organizuojamas geriausių Europos Sąjungos fondų investicijų Lietuvoje projektų – „Europos burės 2022“ rinkimų konkursas. Šiuo konkursu siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti geriausius, didžiausią vertę žmogui, kraštui, valstybei duodančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus. Pirmą kartą konkurso istorijoje patys žmonės galės nominuoti jiems mieliausius projektus.

„Nuo pat pirmųjų Europos Sąjungos investicijų, prasidėjusių prieš du dešimtmečius, Lietuvoje investuota beveik 20 mlrd. eurų. Šios tuometinių europiečių lėšos pakeitė mūsų valstybę, daugiausia išpildydamos bazinius infrastruktūros poreikius. Šiandien kalbėdami apie Lietuvą pasiekiančias jau mūsų, europiečių, investicijas, keliame sau visai kitokius tikslus: aukštą pridėtinę vertę kuriančios ekonomikos spurtą, energetinės transformacijos ir atsinaujinančios energetikos proveržį, skaitmenizacijos ir inovacijų kasdieniame gyvenime bei moksle startą, kokybiškas ir visiems lygiai suteikiamas švietimo, socialines ar medicinos paslaugas, tolygų tolimesnį visos Lietuvos vystymąsi. Kasdien visi kartu kuriame naują, tvarią, ateities iššūkius drąsiai pasitinkančią Lietuvą“, – pažymėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Šiais metais projektų vykdytojai varžysis septyniose kategorijose:

  • Už inovatyviausius sprendimus. Šiuo apdovanojimu atkreipiamas dėmesys į įmones, kurios savo veikloje diegia naujas technologijas, investuoja į procesus ir naujų produktų bei paslaugų kūrimą.

 

  • Už darnios aplinkos kūrimą. Kategorijoje vertinami gyvenimo kokybę gerinantys ir aplinką bei energiją tausojantys sprendimai. Nominacija skirta projektams, kuriuose ES investicijos kreipiamos į viešosios aplinkos gražinimą, infrastruktūros atnaujinimą, taip pat už atsinaujinančios energetikos sprendimus bei pritaikymą šiuolaikinių žmonių poreikiams. Ypač laukiama projektų, kurie jau dabar prisideda prie „Europos Žaliojo kurso“ idėjos.

 

  • Už investicijas į ateities mokyklą. Vertinami projektai, kurių metu buvo kuriamos naujos ugdymo proceso priemonės, diegiamos šiuolaikinės nuotolinio mokymo sistemos, į mokomuosius dalykus integruojamos STEAM veiklos. Taip pat ir visi kūrybiškumą mokykloje skatinantys sprendimai.

 

  • Už efektyvumą medicinoje. Į apdovanojimą pretenduoja projektai, kurie gebėdami greitai keistis krizės metu, pasiūlė tobulesnius technologinius sprendimus medicinai, kompleksines sveikatos priežiūros paslaugas šeimoms bei visuomenei.

 

  • Už investicijas į žmogų. Nominuojami projektai, kurie ES investicijas tikslingai ir efektyviai panaudojo socialinėms iniciatyvoms kurti. Viskam, kas didina žmogaus galimybių įvairovę ir gerina jo gyvenimo kokybę.

 

  • Už bendruomeniškumo kūrimą. Nominacija skirta projektams, kurie sėkmingai didino gyventojų tarpusavio komunikaciją, įtraukė bendruomenės narius į bendrų tikslų siekimą ir aktyvų socialinį gyvenimą.

 

  • Už įdomiausius smulkaus verslo projektus. Šiai nominacijai ieškoma netradicinių smulkaus verslo projektų, kurie kuria rinkoje dar nematytus produktus, prekės ženklus ar paslaugas.

Konkurso dalyvių paraiškas vertins ir nugalėtojus kategorijose išrinks skirtingų sričių ekspertų ir žinomų visuomenės, žiniasklaidos bei akademinio pasaulio atstovų sudaryta vertinimo komisija. Šių metų nugalėtojai bus paskelbti bei apdovanoti rugsėjo pabaigoje Vilniuje vyksiančiame renginyje ir partnerių naujienų portale 15min.lt.

„Smulkaus verslo“ kategorijoje pusę vertinimo balsų nulems naujienų portalo 15min skaitytojai, kurie rugsėjo 14–20 dienomis internetinio balsavimo būdu vertins pateiktus smulkaus verslo kategorijos projektus.

Plačiau susipažinti su konkurso „Europos burės 2022“ informacija galite čia.

Kilus klausimams kviečiame rašyti – europosbures@15min.lt

Dalintis socialiniuose tinkluose