Kviečiame teikti paraiškas ir atsisakyti dujų balionų daugiabučiuose namuose

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) šiais metais vėl paskelbė kvietimą daugiabučių namų atstovams nuo vasario 1 d. iki 2022 m. birželio 1 d. teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Šios priemonės tikslas – užtikrinti dujų balionų pašalinimą iš daugiabučių namų ir saugų bei patikimą elektros energijos ar gamtinių dujų tiekimą šių namų gyventojams.
Iš valstybės biudžeto buvo skirta 8,8 mln. eurų parama. Parama vienam butui siekia iki 726 eurų su PVM, ši suma susideda iš tokių dedamųjų: daugiabučių namų bendrųjų elektros arba dujų inžinerinių sistemų pertvarkymui – 242 eurai, butų elektros arba dujų sistemos pertvarkymui – 242 eurai, elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – 242 eurai.
Priemonės administravimą, paraiškų vertinimą, lėšų išmokėjimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2021 m. vasario 5 d. įsakymu Nr. 1-15 patvirtintas Priemonės „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimas kitais energijos šaltiniais“ finansavimo sąlygų aprašas.
Pagal minėtą aprašą projektai pilnai turi būti užbaigti ir išlaidos turi būti patirtos iki š. m. lapkričio 30 d. Mokėjimo prašymai APVA turi būti pateikti ne vėliau kaip iki šių metų gruodžio 1 d.
APVA 2022 m. jau gavo 231 vnt. paraiškų. Naujose paraiškose prašoma subsidijų suma siekia 2,3 mln. eurų. Taip pat šiais metais iš valstybės skirto biudžeto finansuojamos ir paraiškos iš 2021 m. rezervinio projektų sąrašo, t.y. tos daugiabučių namų atstovų projektų paraiškos, kurios  buvo gautos 2021 m. bei teigiamai įvertintos, tačiau, finansavimo praeitais metais negavo. Tokių rezervinio sąrašo paraiškų turime 361 vnt. 5,4 mln. eurų sumai. Atkreipiamas dėmesys, kad iš 2022 m. numatytos skirti paramos liko tik apie 1,1 mln. eurų.
Atsižvelgiant į tai, kad iki nustatyto termino teikti paraiškas pabaigos liko 1 mėnuo, prašome daugiabučių namų atstovų, kurių namai Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos įtraukti į viešai skelbiamą daugiabučių namų, kuriuose maistui ruošti naudojami dujų balionai, sąrašą, suskubti teikti APVA projektų paraiškas (sąrašas skelbiamas čia: https://www.vert.lt/dujos/Puslapiai/SND-balionu-salinimo-planas.aspx ).
Daugiabučių namų atstovus, kurių paraiškoms jau skirtas finansavimas, raginame, jei yra tokia galimybė, nedelsti su projektų įgyvendinimu bei neatidėti mokėjimo prašymų teikimo iki metų pabaigos, kai APVA turės didelį pateiktų mokėjimo prašymų kiekį ir dėl didelio krūvio gali strigti jų tikrinimas, pareiškėjams neliks laiko pateiktuose mokėjimo prašymuose galimoms klaidoms ištaisyti, strigs savalaikis apmokėjimas. Primename, kad projektai pilna apimtimi turi būti įgyvendinti iki lapkričio 30 d. o mokėjimo prašymas turi būti pateiktas iki gruodžio 1 d.
Visą su kvietimu susijusią informaciją rasite paspaudus nuorodą: https://skelbimai.apva.lt/kvietimas-daugiabuciu-namu-atstovams-del-suskystintu-naftos-duju-balionu-daugiabuciuose-pakeitimo-kitais-energijos-saltiniais-2/
Žemiau pateikiame 2022 m. SND balionų šalinimo programoje dalyvaujančių namų kiekio ir jau pateiktų paraiškų kiekių palyginimą:

Dalintis socialiniuose tinkluose