Laukiamos paraiškos gyventojų būstų prijungimui prie centralizuotų nuotekų tinklų

Aplinkos projektų valdymo agentūra šiandien skelbia kvietimą teikti paraiškas gyventojų būstų prijungimui prie centralizuotų nuotekų tinklų. Pagal šią priemonę finansavimo gali kreiptis viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkytojaiTam iš aplinkos apsaugos rėmimo programos numatyta 1,62 mln. eurų.

Tinklų tiesimui nuo išvystyto gatvės nuotekų tinklo iki gyventojo sklypo ribos ir tinklų tiesimui bei dangų atstatymui gyventojo privačiame sklype galima gauti 100 proc. subsidiją. Didžiausia vienam projektui skiriama suma negali viršyti 300 tūkst. eurų, o vieno pajungiamo būsto vidutinė kompensuojama suma – ne didesnė kaip 4 tūkst. eurų. Pastaroji suma padidinta.

Finansavimo būstų prijungimui galima kreiptis geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros planuose apibrėžtose aglomeracijose, didesnėse kaip 2000 gyventojų ekvivalento. Aglomeracijų dydį galima pasitikrinti pagal Aplinkos apsaugos agentūros 2021 m. skelbtą aglomeracijų sąrašą. Be to, yra reikalavimas  būstui, kad jo statyba užbaigta ir pastatas įregistruotas valstybės įmonės Registrų centro Nekilnojamojo turto registre ne vėliau kaip 2019 metais su 100 proc. baigtumu.

Planuojama, kad įgyvendinus projektus už visą kvietimui numatytą sumą Lietuvoje prie centralizuotų nuotekų tinklų galėtų būti pajungta virš 400 būstų.

Per praėjusius metus vykusius kvietimus šios priemonės įgyvendinimui jau finansuojami 49 projektai, kuriuose už 3,9 mln. eurų numatoma prie centralizuotų nuotekų tinklų pajungti daugiau kaip 1 700  būstų.

Paraiškas paramai gauti galima teikti iki 2023 m. spalio 31 d. per APVA informacinę sistemą  APVIS.

Dalintis socialiniuose tinkluose