Lietuvoje – individualių namų modernizavimo bumas: virš 730 gyventojų paraiškų kompensacijoms gauti

Šiandien, gegužės 19 dieną, baigėsi Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms individualių namų renovacijai gauti. Iš viso Agentūra sulaukė 732 gyventojų prašymų už beveik 7 mln. eurų. Iš Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei viso buvo skirta 5 mln. eurų.
Paraiškas buvo galima teikti visą mėnesį – nuo balandžio 20 d. iki gegužės 19 d.
„Džiugu, jog ši priemonė sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo. Tai racionalus sprendimas norint sutaupyti lėšas ateityje. Juk efektyvus šilumos vartojimas lemia sąskaitos dydį. O tai ypač aktualu dabar, kuomet turime neeilinę padėtį tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Agentūra per mėnesį įvertins visas gautas paraiškas ir iki birželio vidurio gyventojai jau žinos, ar jiems bus rezervuota parama individualių namų modernizavimui.
„Dabar, paraiškų vertinimo metu, kviečiame gyventojus sekti informaciją Aplinkos projektų valdymo informacinėje sistemoje (APVIS). Gyventojai, paraiškose nurodytais kontaktais, per APVIS gaus informacinius pranešimus apie rezervuotas lėšas. Taip pat šioje informacinėje sistemoje bus galima patikslinti paraiškas, pateikti  trūkstamus dokumentus ir pan.“, – akcentavo Jonas Balkevičius.
Parama bus skiriama, jeigu modernizavus namą buvo pasiekta ne mažesnė nei B namo energinio naudingumo klasė ir sumažintas sunaudojamos šilumos kiekis ne mažiau kaip 40% lyginant su sąnaudomis iki modernizavimo.
Projektai bus atrenkami konkurso būdu pagal prioritetinius projektų atrankos kriterijus. Pabrėžiame, jog projektų atranka nepriklausys nuo paraiškos pateikimo pirmumo.
Gyventojai prie APVIS gali prisijunti: https://apvis.apva.lt/ . Prisijungimo instrukcija patalpinta skiltyje „Pagalba“.

Dalintis socialiniuose tinkluose