Lietuvos institucijų kartu su Austrijos kolegomis pateiktas projektinis pasiūlymas laimėjo 1,5 mln. eurų vertės ES Dvynių programos projektą Palestinoje. LR aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA), bendradarbiaudama su LR Aplinkos ministerija, VŠĮ „Centrine projektų valdymo agentūra“ bei Austrijos federaline Transporto, inovacijų ir technologijų ministerija, Austrijos aplinkos agentūra, Klimato ir sveikatos kompetencijos centro Nacionaliniu visuomenės sveikatos institutu stiprins ir gerins Palestinos aplinkos ir klimato kaitos aspektų integraciją į nacionalinę plėtros strategiją ir kitas politikos sritis.
„Klimato kaitos įtakos mažinimas šiandien yra ypač svarbi mūsų politikos darbotvarkės dalis. Džiaugiamės galimybe bendradarbiauti su Palestinos ekspertais ir dalintis mūsų sukaupta patirtimi formuojant ir tinkamai įgyvendinant nacionalinę klimato kaitos valdymo strategiją, pasirenkant efektyvias kryptis ir veiksmus skirtingiems sektoriams“, – teigia projekto lyderis APVA direktoriaus pavaduotojas Dainius Kazlauskas. Pasak jo, dvejus metus truksiantį projektą įgyvendins ne tik Lietuvos ir Austrijos, bet ir kitų Europos Sąjungos šalių ekspertai. Projekto pradžia numatyta šių metų rudenį.
Jo įgyvendinimo metu bus įvertinta, kaip aplinkos ir klimato kaitos aspektai šiuo metu yra integruoti į kitas politikos sritis, parengtos jų integravimo plėtros gairės. Remiantis jomis, Europos šalių ekspertai padės praktiškai įgyvendinti aplinkos ir klimato kaitos valdymo politikos aspektų perkėlimą į kitas pasirinktas nacionalines strategijas, ir esant poreikiui atitinkamai jas koreguos.
„Laukia nemažai iššūkių, nes tai pirmasis mūsų koordinuojamas ES Dvynių projektas Artimuosiuose Rytuose aplinkosaugos srityje. Visgi darniai subalansuotas konsorciumas iš Europos aplinkosaugos srities lyderių užtikrins sėkmingą projekto eigą ir prisidės prie mums visiems neišvengiamų problemų sprendimo“, – sako D. Kazlauskas.
ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus ir padeda joms įgyvendinti būtinas reformas.