Lietuvos keliuose daugėja elektromobilių ir paspirtukų

Gegužės viduryje paskelbus kvietimą teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo beveik 200 gyventojų prašymų dėl kompensacinės išmokos už įsigytą elektromobilį. Bendra prašoma kompensuoti suma siekia beveik 640 000 eurų. Pagal šį kvietimą iš viso skirta 5 mln. eurų. Kompensacinės išmokos dydis vienam pareiškėjui už įsigytą naudotą elektromobilį yra 2500 Eur, už įsigytą naują elektromobilį – 5000 Eur. Papildoma 1000 Eur kompensacija skiriama pareiškėjui, kuris sunaikino seną transporto priemonę.
Daugiausiai įsigyta naudotų elektromobilių apie 150, naujų elektromobilių įsigyta apie 50 vnt. Dar apie 30 gyventojų pasinaudojo galimybe gauti 1000 eurų didesnę kompensaciją sunaikinus seną automobilį.
Tuo tarpu kompensacijų įsigijus mažiau taršų automobilį ar elektrinę L klasės transporto priemonę Agentūra šiuo metu gavusi daugiau kaip 240 gyventojų prašymų. Bendra prašoma kompensuoti suma siekia beveik 246 000 eurų. Pagal šį kvietimą skirta 4 mln. eurų. Kompensacinės išmokos suma sunaikinus seną automobilį ir įsigijus reikalavimus atitinkančią mažiau taršią transporto priemonę siekia 1 tūkst. eurų.
Daugiausiai įsigyta M1 klasės mažiau taršių transporto priemonių (CO2 emisija neviršija 130 g/km) apie 170, iš kurių apie 30 % sudaro hibridiniai automobiliai. Apie 30 % įsigytų mažiau taršių automobilių yra nauji. L klasės elektrinių transporto priemonių įsigyta apie 80 vnt. (CO2 emisija – 0 g/km).
Didelis susidomėjimas išlieka kreipiantis kompensacijos sunaikinus taršų automobilį ir įsigijus viešojo transporto bilietus, dalijimosi paslaugas arba neregistruojamas „žalias“ transporto priemones (el. paspirtuką, dviratį, el. dviratį). Šiuo metu yra gauta daugiau kaip 1500 gyventojų prašymų. Bendra prašoma kompensuoti suma siekia beveik 1 mln. eurų. Kvietimui skirta 6 mln. eurų. Kompensacinė išmoka, priklausomai nuo įsigyjamų judumo priemonių ar paslaugų, gali siekti iki 1 tūkst. eurų.
Lietuvos gatves papildė apie 2500 vnt. elektrinių paspirtukų ir dviračių, daugiau kaip 350 vnt. elektrinių dviračių. Mažesnio susidomėjimo sulaukia viešasis transportas, jų paslaugų įsigijo 56 pareiškėjai. Dar apie 30 pareiškėjų įsigijo dalijimosi paslaugas.
Paraiškas užpildyti galima tik per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS) https://apvis.apva.lt/ iki 2021 m. gruodžio 31 d. 12.00 val. (arba iki kol pakaks lėšų, lėšų panaudojimas: https://apvis.apva.lt/statistika/paraisku-statistika).

Dalintis socialiniuose tinkluose