Liko 3 d. gyventojams teikti paraiškas kompensacijoms už taršių šildymo katilų keitimą

Neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, dar 3 dienas gali teikti paraiškas paramai gauti.

Nuo kvietimo pradžios Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) prašymus dėl mažiau taršių šildymo įrenginių keitimo pateikė daugiau kaip 1600 gyventojų.  Bendra prašoma kompensuoti suma siekia virš 5 mln. eurų. Šiam kvietimui iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 15,30 mln. eurų.

Daugiausiai paraiškų sulaukta iš didžiųjų šalies savivaldybių. Populiariausia priemonė – šilumos siurbliai (oras-vanduo), dėl kurių įsigijimo paraiškas pateikė beveik 1200 gyventojų. Į kompensacijas dėl biokuro katilų įsigijimo pretenduoja 233 asmenys, dėl šilumos siurblių (žemė-vanduo) – 122, o dėl šilumos siurblių (oras-oras) – 103 gyventojai.

Teikti prašymus individualių gyvenamųjų namų ir daugiabučių namų, kurie neprijungti prie centrinio šildymo, savininkai gali per APVA informacinę sistemą APVIS iki lapkričio 3 d.

Bendra prašoma kompensuoti šildymo įrenginių galia siekia virš 20 MW.

Šiuo metu vykstančio kvietimo sąlygas rasite  ČIA.

Dalintis socialiniuose tinkluose