Liko 3 mėnesiai dujų balionams daugiabučiuose finansuoti

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą daugiabučių namų atstovams nuo šių metų vasario 26 d. teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Šios priemonės tikslas – užtikrinti dujų balionų pašalinimą iš daugiabučių namų ir saugų bei patikimą elektros energijos ar gamtinių dujų tiekimą šių namų gyventojams.
Iš valstybės biudžeto buvo skirta 10 mln. eurų parama. Parama vienam butui siekia iki 726 Eur su PVM, ši suma susideda iš tokių dedamųjų: daugiabučių namų bendrųjų elektros arba dujų inžinerinių sistemų pertvarkymui – 242 Eur, butų elektros arba dujų sistemos pertvarkymui – 242 Eur, elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – 242 Eur.
Priemonės administravimą, paraiškų vertinimą, lėšų išmokėjimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2021 m. vasario 5 d. įsakymu Nr. 1-15 patvirtintas Priemonės „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimas kitais energijos šaltiniais“ finansavimo sąlygų aprašas.
Pagal minėtą aprašą projektai pilna apimtimi turi būti užbaigti ir išlaidos turi būti patirtos iki lapkričio 30 d. Išlaidos, kurios bus patirtos po šios dienos nebus kompensuojamos. Mokėjimo prašymai APVA turi būti pateikti ne vėliau kaip iki šių metų gruodžio 1 d.
APVA gavo iš viso 1077 vnt. paraiškų. Paraiškose prašoma subsidijų suma siekė 16,6 mln. Eurų. Apie 13 proc. paraiškų po vertinimo dėl įvairių priežasčių buvo atmesta arba anuliuota.
Atsižvelgiant į tai, kad tinkamai pateiktose bei įvertintose paraiškose prašomos paramos suma viršija priemonei finansuoti skirtą sumą 10 mln. Eurų, dalis paraiškų įtraukta į rezervinį sąrašą. Paraiškos iš rezervinio sąrašo gali būti finansuojamos Energetikos ministerijai priėmus atskirą sprendimą dėl jų finansavimo. Šiuo metu planuojama, kad rezervinio sąrašo paraiškos galėtų būti finansuojamos 2022 metais.
2021 metais finansuojamų paraiškų skaičius yra 656 vnt. Šie pareiškėjai buvo informuoti apie suteiktą finansavimo galimybę.
Pažymėtina, kad norint gauti projektų finansavimą, pareiškėjai turi pilna apimtimi užbaigti projektus iki lapkričio 30 d., pasiekti paraiškose nurodytus rodiklius (pakeistų SND balionų skaičius) ir pateikti mokėjimo prašymus iki šių metų gruodžio 1 d.
Šiai dienai APVA yra pateikta 166 vnt. mokėjimo prašymų 2,3 mln. Eur sumai. Iki galutinio mokėjimo prašymų priėmimo termino liko 3 mėn. Vėliau patirtos išlaidos nebus kompensuojamos.
APVA ragina daugiabučių namų atstovus, jeigu yra tokia galimybė, nedelsti su projektų įgyvendinimų ir mokėjimo prašymų pateikimu. Taip pat siūlome, jei yra tokia galimybė, neatidėti mokėjimo prašymų teikimo iki metų pabaigos, kai APVA turės didelį pateiktų prašymų kiekį ir dėl didelio krūvio gali strigti jų tikrinimas, pareiškėjams neliks laiko pateiktuose mokėjimo prašymuose galimoms klaidoms ištaisyti, strigs savalaikis apmokėjimas.
Turint klausimų dėl mokėjimo prašymų pateikimo, prašome kreiptis į paraišką vertinusį projektų vadovą.
 
Bendrais mokėjimų prašymų pildymo klausimai galite kreiptis šiais nurodytais kontaktais:
Romuald Grabštunovič – mob. tel. 8 602 87 322, el. p. romuald.grabstunovic@skelbimai.apva.lt
Mindaugas Gustas – mob. tel.: 8 678 83 690 el. p. mindaugas.gustas@skelbimai.apva.lt
Agnė Markauskienė – mob. tel.: 8 602 84 951, el. p. agne.markauskiene@skelbimai.apva.lt
Lina Čepienė – mob. tel. 8 602 83 770, el. p. lina.cepiene@skelbimai.apva.lt

Dalintis socialiniuose tinkluose