Liko dvi savaitės gyventojams teikti paraiškas norintiems gauti kompensacijas už taršių šildymo katilų keitimą

1138 – tiek gyventojų, per dvi savaites nuo kvietimo pradžios, Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) pateikė prašymų dėl mažiau taršių šildymo įrenginių keitimo. Bendra prašoma kompensuoti suma siekia 3,53 mln. eurų. Viso tam iš Klimato kaitos programos skirta 13 mln. eurų.
Teikti prašymus individualių gyvenamųjų namų ir daugiabučių namų, kurie neprijungti prie centrinio šildymo, savininkai gali per APVA informacinę sistemą APVIS iki liepos 15 d.
„Dar daugiau kaip 3,5 tūkst. gyventojų gali kreiptis paramos keičiant taršius neefektyvius katilus. Kviečiame aktyviai dalyvauti kvietime ir taip prisidėti ne tik prie švaresnės aplinkos, mažesnių sąskaitų už šildymą, bet ir prie mūsų šalies energetinės nepriklausomybės“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Daugiausiai paraiškų APVA sulaukė iš didžiųjų šalies savivaldybių. Labiausiai prašoma kompensuoti šilumos siurblius (oras-vanduo). Tam APVA gavo 807 gyventojų prašymus. Biokuro katilus prašo kompensuoti 198 asmenys. Šilumos siurblius (žemė-vanduo) – 78, o šilumos siurblius (oras-oras) – 45 gyventojai.
Bendra prašoma kompensuoti šildymo įrenginių galia siekia daugiau kaip 14 MW.
Šiuo metu vykstančio kvietimo sąlygas rasite ČIA.

Dalintis socialiniuose tinkluose