Liko mažiau nei milijonas eurų paspirtukų ir dviračių kompensacijoms gauti

Nuo rugsėjo mėn. pabaigos, kuomet priemonei buvo skirti papildomi 3 mln. eurų ir pratęstas kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant elektrinį paspirtuką, elektrinį ar paprastą dviratį, elektrinį motociklą, elektrinį mopedą ar viešojo transporto bilietą, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė virš 2,3 tūkst. paraiškų už 2,07 mln. eurų.
Šiai dienai lėšų likutis kompensacijoms yra 0,93 mln. eurų. Paraiškos bus priimamos iki tol, kol pakaks šių lėšų.
Kompensacinių išmokų daugiausia prašoma elektriniams paspirtukams ir paprastiems dviračiams. Kadangi galima įsigyti ne vieną priemonę, dažnai kompensacijos kreipiamasi įsigijus kelis dviračius ar paspirtukus visai šeimai.
Paraiškas APVA galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS. Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.
Nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Dalintis socialiniuose tinkluose