Liko viena savaitė teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų

Liepos 15 d. startavęs kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų jau sulaukė milžiniško susidomėjimo. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė daugiau kaip 5200 paraiškų už 8,5 mln. eurų.

Tai iki šiol didžiausias susidomėjimas galimybe gauti kompensacines išmokas už įsigytas elektrines iš saulės parkų. Paraiškas kompensacijoms gauti per informacinę sistemą APVIS gyventojai dar gali teikti iki 2022 m. rugpjūčio 15 d. pabaigos. Tam iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 20 mln. eurų. Priemonę inicijavo Energetikos ministerija.

Paraiškas teikti gali daugiabučių ir individualių namų gyventojai, taip pat gyventojai, kuriems priklauso sodų paskirties pastatas (sodo namas). Finansavimas bus skiriamas už iki 10 kW galios saulės elektrinę įsigytą iš saulės parkų. Kompensacijos dydis už 1 kW siekia 323 eurų, o maksimali galima finansavimo suma gali siekti iki 3230 eurų.

Pateiktų paraiškų skaičius rodo, kad gyventojų aktyvumas ir susidomėjimas atsinaujinančiais energijos ištekliais pastaraisiais metais neslūgsta, o priešingai ­ auga. Per šių metų sausio mėnesį trukusį kvietimą, kuris iki šiol buvo rekordinis, Agentūra sulaukė kiek daugiau nei 4800 paraiškų, kuriose bendra prašoma suma siekė kiek daugiau nei 8,3 mln. eurų.

Iki šiol daugiau kaip 3 tūkst. gyventojų jau yra įsigiję saulės elektrinės dalį iš saulės parkų ir gavę daugiau kaip 4,5 mln. eurų kompensacijų. Likę apie 7 tūkst. pareiškėjų, kurių paraiškos buvo patvirtintos ankstesnių kvietimų metu, dar laukia, kol bus įrengti jų rezervuoti saulės parkai.

Saules parkai

Dalintis socialiniuose tinkluose