Mažiau nei 100 tūkst. eurų – tiek lėšų liko paspirtukų ir dviračių kompensacijoms: tikėtina kvietimas bus stabdomas artimiausiomis dienomis

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) viso sulaukė virš 12 tūkst. paraiškų kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant elektrinį paspirtuką, elektrinį ar paprastą dviratį, elektrinį motociklą, elektrinį mopedą ar viešojo transporto bilietą už beveik 11 mln. eurų.
Šiai dienai lėšų likutis kompensacijoms yra 96 tūkst. eurų. Pernai lapkričio mėn. papildomai skyrus 3 mln. eurų finansavimą APVA jau sulaukė virš 3 tūkst. paraiškų. Paraiškos bus priimamos iki tol, kol pakaks šių lėšų. Tikėtina kvietimas bus stabdomas šią savaitę, pasibaigus skirtai paramai.
Paraiškas APVA galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS. Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.
Nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.
 

Dalintis socialiniuose tinkluose