Mažiau taršiems automobiliams įsigyti – 32 gyventojų prašymai

Aplinkos projektų valdymo agentūra per pirmąją savaitę gavo 32 prašymus 1000 eurų kompensacijai už įsigytus mažiau taršius ir sunaikintus senus automobilius. Artimiausiu metu gyventojams šios išmokos bus išmokėtos.

„Kviečiu visus norinčius ilgai nedelsti. Tiek sunaikinti seną, tiek įsigyti mažiau taršų automobilį gyventojas turi iki šių metų gruodžio 31 dienos. Jei nors vieną iš šių veiksmų atliks kitąmet, kompensacija negalės būti išmokama, o kitais metais bus nustatyti nauji terminai prašymams pateikti“, – sakė Agentūros Klimato kaitos projektų ir registro skyriaus vedėjas Jonas Balkevičius.

Kvietimas teikti prašymus gali būti sustabdytas anksčiau, jei bus pateikta prašymų visai šiems metams skirtai sumai, t. y. 5 mln. eurų.

„Labai svarbu, jog gyventojas įvykdytų visus žingsnius – priduotų taršų automobilį ir nusipirktų mažiau taršų. Tvarka nėra svarbi: ar pirma nusipirks ir tik po to priduos. Svarbu, kad visai tai būtų padaryta ne anksčiau kaip 2019 m. spalio 17 d.“, – kalbėjo J. Balkevičius.

Gyventojai prašymus gali teikti tik per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS) adresu: apvis.apva.lt

Jau pateikę prašymus, jų nagrinėjimo eigą, ar prašymas gautas ir užregistruotas, pranešimus ir kitą informaciją, gali rasti prisijungę prie savo paskyros apvis.apva.lt naudodamiesi elektroniniais valdžios vartais.


Norintys gauti kompensacinę išmoką turi atitikti šiuos reikalavimus:

  ➡️ Reikalavimai senam automobiliui

  • M1 klasės transporto priemonė, pareiškėjo kaip savininko išlaikyta ne mažiau kaip 12 mėnesių ir registruota Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre.
  • Transporto priemonės techninė apžiūra galiojo iki 2019 m. spalio 17 d.
  • Transporto priemonė sunaikinta pagal Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. 710 „Dėl Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ ir gautas Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimas.
  • Transporto priemonė išregistruota iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro su Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimu.

  ➡️ Reikalavimai naujai įsigytam automobiliui

  • Pareiškėjas įsigijęs mažiau taršų automobilį jį įregistruoja savo vardu, o įsigijęs lizingo būdu –  tapęs mažiau taršaus automobilio valdytoju.
  • M1 klasės transporto priemonė, kurios bendras išmetamas anglies dioksido (CO₂) kiekis ne didesnis kaip 130 g/km.
  • Pirmosios registracijos data Europos Sąjungoje 2013 m. sausio 1 d. arba vėlesnė.
  • Transporto priemonė varoma vien tik benzinu, dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu, elektra arba be benzino dar ir dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu, elektra.
  • CO₂ kiekio ir pirmosios registracijos datos kriterijai netaikomi elektromobiliams.

Pareiškėjas pagal šią Priemonę gali gauti vieną kompensacinę išmoką, o automobilis su tuo pačiu VIN numeriu gali būti kompensuojamas tik viena kartą.

Jei pareiškėjas įgalioja kitą fizinį ar juridinį asmenį už jį APVA pateikti dokumentus kompensacinių išmokų gavimui, kartu su prašymu privaloma pateikti notaro patvirtintą įgaliojimą.

Daugiau informacijos rasite  ČIA. 

Įmones, kur galima priduoti transporto priemonę atliekų tvarkytojui ir Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės apdorojimo įmonės transporto priemonės savininkui išduodamo Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimo pavyzdį, galite rasti LR aplinkos ministerijos interneto  svetainėje. 

Detalesnę su kvietimu susijusią informaciją rasite šiuose teisės aktuose, reglamentuojančiuose kompensacinių išmokų fiziniams asmenins teikimą pagal priemonę „Mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimas“:

Klimato kaitos programos kompensacinių išmokų fiziniams asmenims mažiau taršių judumo priemonių įsigijimui skatinimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2019 m. spalio 11 d. įsakymu Nr. D1-605.

⏰ Prašymai pagal Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2019 m. sąmatą detalizuojančio plano priemonę „Mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimas“ priimami nuo 2019 m. lapkričio 4 d. iki 2019 m. gruodžio 31 d., 12 val.

Kontaktai informacijai:

️8 645 72 638

️ 8 645 71 337

️ 8 645 713 70

 

Dalintis socialiniuose tinkluose