Mažoji renovacija: kvietimas jau sustabdytas

Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) gruodžio 16 d. sustabdė kvietimą teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui. Mažiau nei prieš pusmetį startavęs kvietimas sustabdytas sulaukus paraiškų visai subsidijoms skirtai sumai,

Šio kvietimo metu gautos 107 paraiškos už 4,1 mln. eurų. Iš viso šiai priemonei finansuoti iš Klimato kaitos programos lėšų buvo skirta 4 mln. eurų. Programą inicijuoja Aplinkos ministerija kartu su Energetikos ministerija.

Iš APVA gautų 107 paraiškų didžiojoje dalyje daugiabučių (66) numatyta ne tik modernizuoti šilumos punktą, bet ir sutvarkyti šilumos sistemą. Likusiame 41 daugiabutyje planuojama atnaujinti šilumos punktą.

Daugiausia paraiškų gauta iš Kauno (21) bei Klaipėdos (17) miestų, Trakų rajono (11) bei Panevėžio miesto (9) savivaldybių.

„Šiuo metu dalis paraiškų jau yra įvertintos, kita dalis – grąžintos tikslinimui. Paraiškas, kurios buvo gautos paskutinėmis kvietimo savaitėmis, planuojama įvertinti per sausio mėnesį,“ – sako APVA Pastatų energinio taupumo departamento direktorė Gintarė Burbienė.

Ekspertiniai skaičiavimai rodo, jog atnaujinus seną šilumos punktą, energijos sąnaudos sumažėja apie 15 proc., o kartu įgyvendinant kitas šiame kvietime numatytas priemones, sutaupytos skaičiuojamosios energijos sąnaudos gali siekti ir 25 proc.

 

Dalintis socialiniuose tinkluose