Nacionalinio lankytojų centro ekspozicija pristatyta konkursui

Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro ekspozicija pristatyta „Metų interjero / Auksinės paletės“ konkursui, kur varžosi tarp geriausių visuomeninio interjero kategorijoje.

 

Nacionalinio lankytojų centro ekspozicijos tema – „Saugomos teritorijos. Kelionė gyvenimo ratu“, atspindinti gamtos ritmą ir cikliškumą. Čia lankytojams įdomiai ir interaktyviai pateikta informacija apie Lietuvos bei užsienio saugomas teritorijas (nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus, draustinius, gamtos paminklus ir kt.).

 

Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro tikslas – suteikti žinių apie saugomas teritorijas.  Ekspozicija padės suprasti ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga civilizuotai žmonijai darosi vis svarbesnė. Svarbu, kad lankytojai susidomėtų nacionaliniais ir regioniniais parkais, saugomomis rūšimis, kraštovaizdžio ypatumais, kad norėtų patys atrasti mūsų krašto gamtos lobius.

 

Ekspozicija – ne tik įdomi turiniu, bet ir stebinanti vizualiais sprendimais. Įėjęs lankytojas pasijus tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys. Gali įsivaizduoti, kad esi pievoje ar miške…

 

Ekspozicijos erdvėje įkomponuojama ekspozicinė sienelė – ratas. Taip sukuriamos skirtingos savo forma, dydžiu ir nuotaika erdvės. Lankytojai ekspozicijoje juda aplink šį ratą, būdami ir jo išorėje, ir viduje. Rate judėjimas vyksta spirale į centrą, o iš jo vidaus vėl patenkama į išorę. Buvimas ekspozicijoje tampa kelione  per skirtingų spalvų, šviesos, informacijos, garsų pasaulį. Pasirinkta erdvinė struktūra kuria ne tik įdomų lankytojams judėjimo maršrutą, bet leidžia  atskleisti temą – „saugomos teritorijos”. Ratas tampa lyg siena (riba), saugoma erdve, kurioje atskleidžiamos ypatingos vertybės, jų svarba žmonėms ir mūsų pasauliui. Šalia įvairių gamtos objektų siluetų ir pieštinių elementų naudojamas daug kartų išdidintų augalų vaizdai.

 

Ekspozicijos autorė – interjero dailininkė Skirmantė Vaitkevičiūtė, jau sėkmingai sukūrusi ekspozicijas Anykščių, Krekenavos, Metelių, Neries, Sartų, Vištyčio  regioninių parkų lankytojų centrams.

 

Šių metų interjero konkursui pateikta ir Vištyčio regioninio parko ekspozicija, atidaryta 2015 metais. Labai įdomus šio parko ekspozicijos, kurios tema „Kalvotoji Suvalkija", sprendimas. Po lankytojų centrą vaikštinėji tarsi po kalvas.

 

Skirmantė Vaitkevičiūtė yra anksčiau pelniusi „Auksinę paletę“ už Neries regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją.

 

Jau vienuoliktus metus iš eilės interneto portalas www.interjeras.lt rengia solidžiausią interjerų profesionalų konkursą, kuriuo siekiama skatinti interjero kultūrą Lietuvoje. Konkurse dalyvavo daugiau kaip 200 architektų ir dizainerių. Vertinimui buvo pateikta beveik 1000 darbų. Įteikta 70 „Auksinių palečių“ – interjero dizaino „Oskarų“.

 

Konkurso tikslas – išrinkti geriausius/įdomiausius 2015 metais realizuotus Lietuvos ir užsienio architektų ir dizainerių privačių, visuomeninių ir biurų interjerų projektus ir skatinti originalius, funkcionalius, tvarius ir profesionalius interjero dizaino sprendimus.

 

Kviečiame atiduoti balsus už saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro ekspoziciją ir Vištyčio regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją – http://konkursas.interjeras.lt/?p=10

 

www.vstt.lt inf. 

www.vstt.lt nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose