Nacionalinis lankytojų centras sulaukė 2000-ojo lankytojo

Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras sulaukė 2000-ojo lankytojo. Liepos mėnesį visuomenei pristatytoje ekspozicijoje praėjusį šeštadienį  lankytojų skaičius perkopė 2000. Moksleivėms sesėms iš Vilniaus įteiktas 2000-ojo lankytojo diplomas. Elzė ir Adelė į centrą užsuką jau ne pirmą kartą.

 

„Mes su šeima dažnai keliaujame po Lietuvą, lankomės nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Mums labai patinka keliauti, kopti į piliakalnius, lankytis įvairiuose takuose, mokytis pažinti augalus, grybus, paukščius ar plaukti baidarėmis“ – pasakojo vyresnioji sesuo Elzė. „Į centrą ateiname ir visada sužinome kažką naujo. Čia labai gražu, spalvinga ir gera. Yra daug filmukų apie gamtą ir žaidimų. Man labai patinka laboratorinis stalas — klaustukas ir Šikšnosparnių kino salė, kurioje daug įdomių filmų apie gamtą. Dar patinka gainioti kormoranus" – sakė M. K. Čiurlionio mokyklos trečiokė Adelė.

 

Lankytojų centrą pamėgo ir kaimynystėje esančios Antakalnio gimnazijos ir progimnazijos moksleiviai. Jie čia dažni svečiai. Ekspozicijoje lankytojams įdomiai ir interaktyviai pateikta informacija apie Lietuvos bei užsienio saugomas teritorijas (nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus, draustinius, gamtos paminklus ir kt.). Nacionalinio lankytojų centro ekspozicijos tema — „Saugomos teritorijos. Kelionė gyvenimo ratu“, atspindinti gamtos ritmą ir cikliškumą.

 

Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro tikslas – suteikti žinių apie saugomas teritorijas. Ekspozicija padės suprasti ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga civilizuotai žmonijai darosi vis svarbesnė. Svarbu, kad lankytojai susidomėtų nacionaliniais ir regioniniais parkais, saugomomis rūšimis, kraštovaizdžio ypatumais, kad norėtų patys atrasti mūsų krašto gamtos lobius.

 

www.vstt.lt inf. ir nuotr. 

 

Dalintis socialiniuose tinkluose