„Alytiškiai – aplinkosauginių projektų vykdymo lyderiai, o Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras yra sulaukęs ne vieno įvertinimo už pažangų atliekų tvarkymą“, – taip Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras buvo įvertintas tradicinėje Europos Sąjungos fondų projektų kontaktų mugėje.
Finansų ministerijos jau devintą kartą organizuotame renginyje dalyvavo daugiau nei keturi šimtai 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų finansuotų projektų vykdytojų ir 2014–2020 m. pareiškėjų bei ekonominių-socialinių partnerių.
Aplinkosaugos ir ekologijos srityje išskirta Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistema, pažymint, kad įgyvendinus ES fondų projektą, Alytuje pradėjo veikti šiuo metu vienintelė Lietuvoje komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo stotis.
„Nuo šiol mišrios atliekos rūšiuojamos kur kas efektyviau nei rankomis: modernūs įrenginiai dirba net 25 tonų per valandą pajėgumu“, – teigiama Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistemą pristatančiame stende.
Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas džiaugėsi, kad septynių savivaldybių: Alytaus miesto, Alytaus rajono, Birštono, Druskininkų, Lazdijų rajono, Prienų rajono ir Varėnos rajono įsteigtam atliekų tvarkymo centrui, pritariant savivaldybių taryboms, pavyksta įgyvendinti didelius investicinius projektus, neišauginant, o kartais net ir sumažinant atliekų tvarkymo sąnaudas.
„Šiandieniai mūsų pasiekimai – tai bendro specialistų darbo ir savivaldybių tarybų pritarimo rezultatas, kuris užtikrina šiuolaikiškų aplinkosauginių procesų plėtrą ir esminius pokyčius žmonių požiūryje ir elgesyje“, – sakė ARATC vadovas A. Reipas.
Anot jo, geri įvertinimai – tai ir paskata naujoms idėjoms, kurių ARATC komanda turi ne vieną. Jo planuose – stambiųjų ir kitų atliekų surinkimo aikštelės rekonstrukcija Druskininkuose, naujos tokios aikštelės statyba Seirjuose (Lazdijų rajonas), požeminių ar pusiau požeminių rūšiavimo aikštelių įrengimas prie daugiabučių namų ir naudotų daiktų keitimosi paviljono statyba.
„Tokiame paviljone žmonės galėtų palikti gerus, bet jiems nereikalingus daiktus, kuriuos kiti galėtų pasiimti. Tai būtų tam tikra antrinio atliekų panaudojimo alternatyva“, – naują idėją pristatė A. Reipas.
Savo sumanymus ARATC planuoja įgyvendinti naujuoju finansiniu laikotarpiu, panaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.
aratc.lt inf.
Kontaktų mugėje / ARATC nuotr.