Nauja komunalinių atliekų konteinerių įrengimo sutartis Trakų rajone

Trakų rajone toliau plėtojama požeminių ir pusiau požeminių atliekų konteinerių sistema: savivaldybės administracijos direktorius ir UAB „TIS“ direktorius Tadas Puišys pasirašė Komunalinių atliekų šalinimo konteinerių tiekimo, konteinerių aikštelių projektavimo ir įrengimo sutartį.
Teikėjas įsipareigoja per dvylika mėnesių suprojektuoti ir įrengti trylika požeminių ir devyniolika pusiau požeminių konteinerių aikštelių bei pateikti joms konteinerius plastiko, popieriaus/kartono, stiklo bei mišrioms komunalinėms atliekoms rinkti.
Esamos Trakų rajone komunalinių atliekų surinkimo infrastruktūros nusidėvėjimas ir neatitikimas aplinkosauginiams reikalavimams sukelia vizualinę ir aplinkosauginę taršą. Dalis aikštelių buvo įrengtos gyventojų poreikius neatitinkančiose vietose arba netenkino gyventojų poreikių dėl išaugusių komunalinio atliekų kiekio.
Taip pat pastebimas nepakankamas rajono gyventojų informuotumas dėl atliekų prevencijos ir jų tvarkymo. Atliekos metamos ne į tam skirtus konteinerius, paliekamos šalia jų. Konteineriai dažnai niokojami. Esant tokiai situacijai sunku buvo tinkamai užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę.
Nauji įrengti konteineriai bus daug atsparesni, talpesni už įprastus, tarnaus ilgiau. Gyventojai greitai turėtų pajusti skirtumą tarp įprastų konteinerių ir naujųjų požeminių ir pusiau požeminių: pagerės higienos sąlygos – nauji, sandarūs konteineriai sumažins blogą kvapą ir teritorijos taršą, šiukšlės neišsibarstys į aplinką. Patenkančios atliekos į požeminius konteinerius saugiai izoliuojamos nuo aplinkos ir iki ištuštinimo būna žemesnėje temperatūroje (6° C – 8° C) – lėčiau genda, neskleidžia blogo kvapo ir mažiau teršia aplinką.
Dar vienas akcentuojamas požeminių konteinerių privalumas, kad gyventojams bus patogiau rūšiuoti atliekas: toje pačioje aikštelėje yra konteineriai ir komunalinių, ir antrinių žaliavų surinkimui.
Penkiolika konteinerių aikštelių bus įrengta Lentvaryje, dešimt – Trakuose, po dvi – Senuosiuose Trakuose ir Aukštadvaryje, po vieną Paluknyje, Onuškyje ir Rūdiškėse. Sutarties vertė beveik 672 tūkst. eurų.
Talpesni konteineriai bei tvarkingos atliekų surinkimo aikštelės – nuosekliai viso Trakų rajono mastu plėtojamos komunalinių atliekų rūšiuojamo surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūros dalis.
Šių metų liepos 24 d. buvo pasirašyta antžeminių konteinerių aikštelių projektavimo ir statybos darbų sutartis su UAB “Colista”, kuria paslaugų teikėjui pavesta suprojektuoti ir įrengti 23 antžemines konteinerines aikšteles Trakų, Lentvario, Senųjų Trakų, Paluknio, Onuškio, Rūdiškių ir Aukštadvario seniūnijose.

Dalintis socialiniuose tinkluose