Naujovė Utenos mieste: atliekų surinkimo aikšteles keis požeminės

Atsakingai ir sėkmingai tvarkyti atliekas – vienas iš Utenos rajono savivaldybės prioritetinių tikslų. Siekdama šio tikslo, savivaldybė ėmėsi įgyvendinti projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Utenos rajone“, kuriam dar 2017 m. LR aplinkos ministro įsakymu skirtas daugiau kaip 524 tūkst. eurų finansavimas ES lėšomis.
Projekto įgyvendinimo metu Utenos mieste numatoma įsigyti pusiau požeminius komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų konteinerius, 149 vnt., ir juos sumontuoti  komunalinių atliekų surinkimo aikštelėse, kurių numatoma 24 vnt., bei įsigyti 605 rūšiavimo konteinerius, skirtus individualioms namų valdoms.
Projekto problematika įvardijama kaip „ekologines ir estetines problemas kelianti, gyvenimo kokybės kriterijų ir Valstybinės bei regioninės plėtros planuose keliamų uždavinių neatitinkanti, nepakankamai išplėtota, neefektyvi komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūra Utenos mieste”.
Siekiant išspręsti problemą daugiabučių namų kvartaluose 24-iose aikštelėse numatoma sumontuoti 149 skirtingo tūrio ir paskirties pusiau požeminius komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų konteinerius. Numatoma, kad vieną aikštelę sudarys du komunalinių atliekų konteineriai, po vieną – popieriaus, plastiko, stiklo ir maistinių atliekų. Numatoma įrengti 5 konteinerius tekstilės atliekoms. Individualių namų ūkiams bus išdalinami konteineriai žaliųjų ir virtuvės atliekų rūšiavimui, 605 vnt. Projektas įgyvendinamas be partnerių ir yra skirtas Utenos rajono savivaldybės gyventojų gyvenimo kokybei pagerinti.
Bendra projekto vertė yra 617 tūkst. eurų.

 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           nuotr. www.delfi.lt
 
 

Dalintis socialiniuose tinkluose