Nevėžis Panevėžyje – jau daug švaresnis

Jau gera savaitė, kai panevėžiečių akis džiugina „atsivėrusi“ upė, ypač centrinėje miesto dalyje – baigta valyti Nevėžio atkarpa tarp Nemuno ir Savitiškio gatvių, kairiajame jo krante pašalinti menkaverčiai ir pažeisti medžiai bei krūmai.

 

Iš šios upės atkarpos buvo išsiurbta, kaip sakė valymo darbus atlikusios viešosios įstaigos „Grunto valymo technologijos“ vadovas Rapolas Liužinas, daugiau kaip 4 tūkst. kubinių metrų naftos produktais ir sunkiaisiais metalais užteršto dumblo, pašalinta daugiau kaip 350 kubinių metrų vandens augalijos. Darbai atlikti pasinaudojus Europos Sąjungos parama.

 

Išsiurbus dumblą, ši Nevėžio dalis buvo ir įžuvinta – čia paleista per tris šimtus baltųjų amūrų, lynų, plačiakakčių, lydekų.

 

Išvalius upės atkarpą nuo iš praeities paveldėtos taršos, pagerės ne tik povandeninės ekosistemos būklė, sąlygos vandens organizmams, bet ir rekreacinės galimybės miesto gyventojams. Tikimasi, kad išvalyta Nevėžio atkarpa ir jos aplinka taps žaliąja ašimi, jungiančia centrinius miesto parkus ir skverus ir suteiks galimybę išilgai upės turėti rekreacinių erdvių koridorių.

 

AM Visuomenės informavimo skyriaus inf. 
 

 

Valymo darbai / „Grunto valymo technologijų“ nuotr.

Dalintis socialiniuose tinkluose