Nuo gruodžio 14 d. parama verslui naujiems krovininiams elektromobiliams įsigyti

Nuo gruodžio 14 d. (pirmadienio) skelbiamas kvietimas įmonėms teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) dėl kompensacijų įsigyti naujus N1 ir N2 klasės krovininius elektromobilius.
Pareiškėjams bus skiriama vienkartinė 4 tūkst. eurų išmoka už įsigytą naują N1 klasės elektromobilį arba 10 tūkst. eurų kompensacija už įsigytą naują N2 klasės elektromobilį. Taip pat papildomą 1 tūkst. eurų išmoką gaus pareiškėjai sunaikinę seną taršų automobilį.
Paraiškų laukiama informacinėje sistemoje APVIS iki kitų metų vasario 1 dienos arba iki tol, kol šiai priemonei pakaks lėšų. Kompensacijoms iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 1,5 mln. eurų.
Tai yra jau antrasis kvietimas įmonėms gauti kompensacijas elektromibiliams įsigyti. Spalio 19 d. paskelbtam pirmąjam kvietimui įsigyti M1 ir M2 klasės keleivinius elektromobilius buvo skirti 2 mln. eurų.
Abu kvietimai galioja iki 2021 m. vasario 1 d. arba iki tol, kol bus panaudotos visos priemonėms numatytos lėšos.
***
N1 klasė – transporto priemonė kroviniams vežti, kurios bendroji masė ne didesnė kaip 3,5 t (krovininis automobilis);
N2 klasė – transporto priemonė kroviniams vežti, kurios bendroji masė didesnė kaip 3,5 t, tačiau ne didesnė kaip 12 t (krovininis automobilis);
M1 klasė – transporto priemonė keleiviams vežti, turinti ne daugiau kaip 8 sėdimas vietas keleiviams ir 1 sėdimą vietą vairuotojui (lengvasis automobilis).
M2 klasė – transporto priemonė keleiviams vežti, turinti daugiau kaip 8 sėdimas vietas keleiviams ir 1 sėdimą vietą vairuotojui, kurios techniškai leistina pakrautos transporto priemonės (bendroji) masė ne didesnė kaip 5 t (autobusas).

Dalintis socialiniuose tinkluose