„Olimpinėje dienoje” aplenk Kietąją dalelę!

Artėjant vasarai vis dažniau bėgame į lauką pasimėgauti grynu oru. Tačiau ar dažnai susimąstome apie oro kokybę? Saulėtas, giedras oras ir nestiprus vėjas sudaro palankias sąlygas didmiesčiuose koncentruotis kietosioms dalelėms. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, Vilniuje ir Klaipėdoje pastarosiomis dienomis vidutinė paros kietųjų dalelių koncentracija jau viršijo ribinę vertę.
Kiekvienas iš mūsų gali būti oro taršos šaltinis. Nesusimąstome, kai deginame kurą automobilių varikliuose, krosnyse, elektrinėse, naudojame purškiamus chemikalus, deginame kenksmingas atliekas… Visa tai generuoja didžiulius kietųjų dalelių kiekius, kurios nepastebimai sklando ore. Jos daro neigiamą poveikį mūsų sveikatai – sukelia kvėpavimo takų ligas, didina riziką susirgti plaučių vėžiu.
Jau 45 -ąjį kartą Pasaulyje minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Artėjant šiai dienai (birželio 5 d.), Aplinkos ministerija kviesdama visus susimąstyti apie oro taršą ir skatindama prisidėti prie jos mažinimo organizuoja aplinkosaugos akciją „Pabėk nuo Kietosios dalelės“.
Š. m. birželio 3 d. (šeštadienį) prisijunkite prie bėgimo už švarų orą Alytuje ir aplenkite Kietąją dalelę. Parodykite, kad Jums rūpi, kuo kvėpuojame mes ir mūsų vaikai. Lauksime visų su sportine apranga „Olimpinėje dienoje 2017” prie Alytaus sporto rūmų 10 valandą, pasiruošusius įveikti savo bėgimo atstumą – 10 km, 5 km ar 1,9 km.
Jei palaikai švaraus oro idėją – dalyvauk! Užsiregistruok bėgime ir pasidaryk akcijos marškinėlius, kurių paveiksliuką rasi interneto svetainėje www.orotarsa.lt.O patiems aktyviausiems renginio dalyviams Kietoji dalelė paruošė staigmenų!
Daugiau informacijos rasite Aplinkos ministerijos sukurtoje Facebook renginio skiltyje arba kreipdamiesi į Aplinkos ministerijos Europos Sąjungos paramos administravimo departamento Paramos planavimo ir procedūrų skyriaus vyr. specialistę Ilmą Skukauskaitę tel. 8 706 62714 arba el. paštu ilma.skukauskaite@am.lt.
AM inf. 

Nuotraukos autorius A. Bagdono/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Dalintis socialiniuose tinkluose