Paraiškų bumas saulės elektrinėms įsirengti

Vakar, paskelbus kvietimą teikti paraiškas finansavimui saulės elektrinių įsirengimui gauti, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė beveik 3 tūkst. paraiškų. Tai – rekordinis skaičius prašymų, gautų per parą. Bendra prašoma suma siekia 7,8 mln. eurų.
„Tokio bumo per visą paraiškų teikimo istoriją nesame turėję – per minutę gauname po 2 paraiškas.  Vien per šią parą gavome vos ketvirtadaliu mažiau paraiškų, lyginant su pernai visu mėnesiu. Akivaizdu, jog noras sumažinti išlaidas už elektros energiją augina ne tik gyventojų aplinkosauginį sąmoningumą, bet ir norą investuoti į saulės energetiką“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Bendra paraiškose nurodytų elektrinių galia siekia daugiau kaip 24 MW. Vidutinė planuojamos įsirengti elektrinės galia namų ūkiuose yra apie 8 kW, o vidutinė kompensacinės išmokos suma apie 2800 eurų.
Paraiškas per informacinę sistemą APVIS gyventojai gali teikti iki vasario 11 d. Kvietimams iš Europos Sąjungos (ES) fondų šiemet skirta 5,3 mln. eurų, iš kurių 4,1 mln. eurų – saulės elektrinių įrengimui namų ūkiuose, ir 1,2 mln. eurų – elektrinių įsigijimui iš nuotolinių parkų.
Finansinis skatinimas siekia 323 eurus už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios – tiek esančios ant stogo, tiek nutolusios saulės elektrinės iš saulės parkų. Finansavimas bus skiriamas už iki 10 kW galios bet kurio tipo saulės elektrinę. Maksimali suma, kurią gali susigrąžinti gyventojas, gali siekti 3 230 eurų. Paraiškų pateikimo terminas nebus vertinamas, t.y. nesvarbu, ar paraiška yra pateikta pirmą ar paskutinę kvietimo dieną.

Dalintis socialiniuose tinkluose