Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną paminėkime basi

Birželio 5 dieną minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Ta proga Kauno marių regioninio parko direkcija jau trečią kartą inicijuoja „Basų kojų dieną“ ir ragina nusiauti batus, pajausti Žemę po kojomis. Įrodykime, kad esame dėmesingi ir neabejingi aplinkai.

 

Aplinkos dienos proga nesuk galvos dėl batų – šok basas į vasarą ir „užlipk" ant kojos su šia žinia kitam. Pasiryžusių priimti basų kojų iššūkį yra laukiama birželio 5 d. 14 val. pažintiniame Žiegždrių take. Čia jus pasitiks parko gidas, pasiryžęs dovanoti kitokią patirtį keliaujant geologiniu taku basomis.

 

„Kada paskutinį kartą vaikščiojote basomis kojomis? Peržengę vaikystės slenkstį, tai darome vis rečiau. Argumentai: necivilizuota, „tik kaime“, nebrandu, nepatogu, nehigieniška, „kam to reikia“, keista, bet beveik egzotiška. Batai tapo dar viena priemone, kuri „atskyrė“ mus nuo tiesioginio ryšio su Žeme. Tad puiki proga priminti, kaip svarbu pajusti ryšį su Žeme. Reikia tik nusiauti batus Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos proga, kuri primena mums, kas mes esame, iš kur atėjome ir kur einame. Arba, kur nueisime, jei eisime nejausdami Žemės po kojomis“– sakė Kauno marių regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Ramunė Mikitiejeva.

 

„Visi žinome, kokie didelis skirtumas juntamas basomis. Minkštos žolės drėgnumo suvilgyti pirštai pažadina mumyse naują suvokimą. Leidžia pamatyti gyvenimą iš kitos perspektyvos. Tas pats vaikštant šiurkščia žeme. Pėdomis minti akmenuotą takelį – kitas suvokimas. Padidėjęs jautrumas žemei, kuria vaikštome – tai ne tik maloni patirtis. Tai žinojimas ir pagarba kūrinijai, kurios dalimi patys esame“, – savo knygose „A New Harmon“ ir „The Book of Creation“ rašo mokslininkas ir poetas Philip Newell.

 

Daugiau informacijos rasite čia >>>

 

vstt.lt inf. ir nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose