Pasivaikščiojimas Rusnės promenada: Pakalnės uostas – žmonių ir valdžios auginamas perlas

Dešimt metų turėjo praeiti, kad išsipildytų rusniškių svajonė sutvarkyti miestelio vakarinį pakraštį, – dabar Pakalnės upės senvagėje pastatytas naujutėlaitis uostas, skirtas žvejų ir pramoginiams laivams bei kateriams.

 

Prieš dvejus metus čia buvo tikras šabakštynas, krūmais ir meldais apžėlęs natūralus senvagės uostelis, kuriame vietos atrasdavo tik kelios valtys ir laiveliai.

 

Perlas – vietoj šabakštyno

 

Dabar žvalgantis nuo aukšto pylimo, galima matyti, kaip galima šabakštyną paversti žvejų miestelio perlu.

 

Pakalnės uosto aplinkoje gyvenantiems ir kaimo turizmo paslaugas puoselėjantiems žmonėms, kitiems Rusnės miestelio gyventojams ir svečiams ši vieta tampa patraukli, patogi, įdomi ir naudinga. Rusniškiai Pakalnės uostą ir jo aplinką jau vadina tikru miestelio perlu ir puošmena. Šis Pamario kampelis sutvarkytas iš Europos struktūrinės paramos fondo lėšų.

 

Planuojama, kad šiame uoste tilps daugiau kaip pora dešimčių žvejų laivų ir katerių.

 

Miestelėnų ir svečių promenada 

 

Pakalnės uostas – tai pusiaukelė tarp populiarios rusniškių ir jų svečių promenados – pėsčiųjų tako, vedančio Pakalnės upės pakrančių pylimais palei Skirvytėlės kaimą ir Rusnės miestelio pakraščio. Paėjėjus vos porą kilometrų tuo taku galima pamatyti, kaip gyvena ir tvarkosi tie žmonės, kuriems vanduo kuria gyvenimą.

 

Šalia Pakalnės uosto (tokiu atstumu, kiek galima matyti nuo uosto pylimo) jau seniai yra įsikūrusios kelios jaukios sodybos.

 

Beždžionių tiltu – į poilsio pusiasalį

 

Tik už poros šimtų metrų nuo Pakalnės žvejų uosto yra puiki poilsiavietė, kurioje apsistoti gali bet kas, sumanęs pabūti gamtoje.

 

Pakalnės ir Vorusnės upių sankryžos pakrantėje prieš metus pastatyta pavėsinė, židinys ir lauko tualetas. Tai viena iš dviejų Rusnėje pastatytų tokių poilsio oazių, kurių tikroji paskirtis – baidarininkų prieglobstis. Tačiau juk neuždrausta sukurtu geru naudotis ir kitokiomis transporto priemonėmis atkeliavusiems ar pėstute atžygiavusiems poilsiautojams čia praleisti laisvalaikį.

 

Norintiems patekti į šią poilsiavietę nuo Pakalnės uosto promenados taku tenka pereiti Pakalnės upę vadinamuoju Beždžionių tiltu, kuris taip pat prieš porą metų visiškai atnaujintas. Tas pasivaikščiojimas – dar vienas smagus patyrimas didžiausioje Lietuvos saloje, išraižytoje Nemuno deltos upių ir upyčių.

 

silutesnaujienos.lt inf. ir nuotr. 

 

„Beždžionių tiltas“ sujungia abu Pakalnės upės pakrančių promenados takus

Dalintis socialiniuose tinkluose