Paspirtukai ir dviračiai išrieda į gatves: virš 1000 gyventojų prašymų kompensacijoms gauti

Per pusantro mėnesio nuo kvietimo pradžios už taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant elektrinį paspirtuką, elektrinį ar paprastą dviratį, elektrinį motociklą, elektrinį mopedą ar viešojo transporto bilietą, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 1041 paraišką.
„Populiariausi yra elektriniai paspirtukai ir paprasti dviračiai. Prašoma kompensuoti beveik 2,5 tūkst. vienetų. Kadangi galima įsigyti ne vieną priemonę, gyventojai tuo aktyviai ir naudojasi. Dažnai yra prašoma kompensuoti kelis dviračius ar paspirtukus. Džiugu, jog gyventojai noriai persėda iš taršių automobilių į alternatyvias ir „žalias“ transporto priemones bei taip prisideda ne tik prie klimato kaitos, bet ir aktyvaus gyvenimo būdo,“ – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Iš Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei viso skirta 5 mln. eurų. Paraiškas galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS.
Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų, ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.
Nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.
Kvietimą ir infografiką rasite ČIA.

Dalintis socialiniuose tinkluose