Per 2 mėnesius – daugiau kaip 13 tūkst. paraiškų kompensacijoms už saulės elektrines

Prieš 2 mėn. startavęs kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms už nuosavas saulės elektrines iki 10 kW jau sulaukė daugiau kaip 13 tūkst. gyventojų susidomėjimo. Jų prašoma suma siekia beveik 36 mln. eurų. Iš viso šiam Energetikos ministerijos inicijuotam kvietimui skirta 40 mln. eurų iš 2021–2027 m. ES fondų investicijų programoje numatytų lėšų.

„Skaičiuojame, kad šiam kvietimui skirto finansavimo turėtų pakakti maždaug 15 tūkstančių gyventojų. Tad remiantis dabartine kvietimo statistika, apie 2 tūkstančiai gyventojų dar gali įdarbinti saulę savo elektros reikmėms ir taip prisidėti prie atsinaujinančios energetikos plėtros“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Gyventojai paraiškas finansavimui gauti gali teikti iki š. m. spalio 27 d.  arba kol paraiškose prašoma suma pasieks visą kvietimui numatytą sumą. Tačiau esant tokiam dideliam susidomėjimui, tikėtina, kad paraiškas visai kvietimui numatytai sumai, gyventojai turintys Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) prijungimo sąlygas, kurios užtikrins, kad įrengta saulės elektrinė galės būti prijungta prie elektros tinklų, pateiks greičiau.

Tačiau tai nėra paskutinis kvietimas šiais metais. Iki metų pabaigos planuojama paskelbti dar keletą kvietimų saulės elektrinėms įsirengti, taip pat įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių parkų. Tam planuojama skirti apie 50 mln. eurų.

Gaminančių vartotojų skaičius pastaruosius du metus Lietuvoje auga itin sparčiai ir absoliuti dauguma jų pasinaudoja skiriamomis dotacijomis. Šiuo metu gaminančių vartotojų skaičius jau viršija 50 tūkstančių.

Dalintis socialiniuose tinkluose