Per 5 mėnesius – kompensacijos už beveik 700 elektromobilių

Nuo birželio mėn. 100 įmonių įsigijo daugiau kaip 110 elektromobilių ir pateikė paraiškas kompensacinėms išmokoms gauti. Bendra paramos suma joms siekia daugiau kaip 450 tūkst. eurų. Tuo tarpu gyventojų įsigytų automobilių skaičius, už kuriuos prašoma kompensacijų, siekia 550. Bendra finansavimo suma – daugiau kaip 2 mln. eurų.

„Prašymų gauti kompensacijas už įsigytus grynuosius elektromobilius teikimą stabdo tik jų pristatymo terminai. Skaičiai rodo, kad tokia skatinimo priemonė Lietuvos gyventojams reikalinga, tačiau labai tikimės ir didesnio įmonių aktyvumo prisidedant prie švaraus transporto plėtros Lietuvoje“, – sako APVA Modernizavimo fondo projektų grupės vadovė Agnė Markauskienė.

 

Grynųjų elektromobilių įsigijimas kompensuojamas naudojant Modernizavimo fondo lėšas. 2022–2026 m. laikotarpiui iš šio fondo numatyta skirti 50 mln. eurų. Šiuo metu bendra fizinių ir juridinių asmenų prašoma suma siekia jau 2,5 mln. eurų.

Kompensacijos dydis priklauso nuo to, ar pareiškėjas yra fizinis, ar juridinis asmuo. Fiziniam asmeniui kompensacija skiriama už naują (iki 6 mėn.) arba naudotą (iki 4 metų) M1 klasės grynąjį elektromobilį ir atitinkamai siekia 5 tūkst. arba 2,5 tūkst. eurų.

 

Juridiniams asmenims kompensuojama tik už naujo elektromobilio įsigijimą ir siekia 4 tūkst. eurų. Juridiniai asmenys gali įsigyti ir išmoką gauti už naują M1 ar N1 klasės grynąjį elektromobilį.

 

Gyventojams už įsigytus elektromobilius numatyta skirti 35 mln. eurų. Tikimasi, kad tai leis elektromobilių skaičių Lietuvoje padidinti apie 10 000. Juridiniams asmenims už įsigytus elektromobilius iš viso numatyta skirti 15  mln. eurų. Jų pakaks finansuoti 3 750  elektromobilių.

 

Š. m. spalio 1 d. duomenimis Lietuvoje iš viso registruota beveik 7 tūkst. vnt. grynųjų elektromobilių.

Dalintis socialiniuose tinkluose