Per pirmąją savaitę – ketvirtis milijono eurų paramos gyventojams įsigijusiems elektromobilius

Praėjus lygiai savaitei nuo kvietimo teikti paraiškas kompensacijoms už įsigytą elektromobilį, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 82 gyventojų prašymus už daugiau nei 250 tūkst. eurų.
Daugiausiai, net 58 gyventojai, prašo kompensuoti naudotus, bet ne senesnius kaip 5 metų elektromobilius. Naujus elektromobilius įsigijo 20 asmenų. Taip pat 4 pareiškėjai elektromobilius įsigijo sunaikinę senus taršius automobilius.
Viso šioms kompensacijoms skirta 5 mln. eurų iš Klimato kaitos programos. Kvietimu skatinama įsigyti tik elektra varomus automobilius (elektromobilis – M1 klasės transporto priemonė, kurioje energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio.)
Pateikusiam tinkamai užpildytą prašymą pareiškėjui bus skiriama vienkartinė 2500 eurų išmoka už įsigytą naudotą elektromobilį arba 5000 eurų kompensacija – už naują.
Papildomą 1000 eurų išmoką gaus tas pareiškėjas, kuris sunaikins savo turėtą taršų automobilį. Tačiau ji bus skiriama tik atitinkant nustatytus kriterijus:

  • pareiškėjas sunaikintos M1 klasės transporto priemonės savininku/valdytoju arba įregistruotu tik valdytoju buvo ne trumpiau kaip 12 mėnesių iki 2021 m. vasario 2 d.;
  • automobilio techninė apžiūra turėjo galioti 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d.;

Transporto priemonė turi būti sunaikinta ir išregistruota iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro. Transporto priemonių tvarkytojų sąrašą rasite ČIA.
Kvietimą rasite ČIA.
Visos paraiškos priimamos tik elektroniniu būdu per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS).
 
!!! Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog kvietimas teikti paraiškas dėl 1000 eurų kompensacijos mažiau taršiam automobiliui įsigyti, taip pat dėl kompensacijų visuomeniniam transportui, paspirtukams, dviračiams dar negalioja ir teikti prašymų kol kas nėra galimybės.

Dalintis socialiniuose tinkluose