Pirmosios APVA kompensacijos „žaliosioms“ transporto priemonėms – jau pakeliui

Šiandien, startavus kvietimui kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant paspirtuką, dviratį, motociklą, mopedą ar viešojo transporto bilietą, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 33 gyventojų paraiškas.
„Žmonės aktyviai domisi, sulaukiame labai daug skambučių. Šiuo sudėtingu karantino laikotarpiu stengiamės kuo greičiau įvertinti prašymus, jog kompensacijos greičiau pasiektų gyventojus, o naudojimasis „žaliosiomis“ transporto priemonėmis teiktų didesnį džiaugsmą. Tad šiandien 3 prašymus jau pateikėme apmokėjimui. Lėšos bus išmokėtos artimiausiu metu“ – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Šioms kompensacijoms Aplinkos ministerija iš viso skyrė 5 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų. Paraiškas galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS.
Pirmoji pareiškėja, pateikusi prašymą, įsigijo 3 dviračius ir gaus 1 tūkst. eurų APVA kompensaciją. Primename, jog galima įsigyti kelis metinius viešojo transporto bilietus ar kelias mažataršes judumo priemones. Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų, ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.
Nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.
Kvietimą rasite ČIA.

Dalintis socialiniuose tinkluose