Priimamos paraiškos paramai individualiems namams modernizuoti

Nuo šiandien, liepos 26 d., priimamos Projekto registravimo formos fizinių asmenų gyvenamų namų modernizavimui gauti.
Projekto registravimo formas gali teikti fiziniai asmenys, nuosavybes teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamuosius namus. Subsidija negali būti skirta nebaigtiems statyti ar rekonstruoti namams, tai pat sodo namo paskirties pastatams. Projektas turi numatyti, kad po modernizavimo bus pasiekta/buvo pasiekta ne mažesnė nei B namo energinio naudingumo klasė, o šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos sumažės ne mažiau kaip 40 proc.
Projekto lėšomis galės būti finansuojamos stogo, grindų, sienų ir cokolių šiltinimas, langų ir durų keitimas, rekuperacijos sistemų įrengimas ir, esant reikalui, iškastinių kuru kūrenamų katilų keitimas biokurą naudojančiais katilais.
Maksimali kompensacinė išmoka vienam projektui – 14.5 tūkst. eurų. Projektams finansuoti skirta 1 mln. eurų iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų. Pasibaigus numatytoms lėšoms, registracijos formų priėmimas bus stabdomas.
Aplinkos projektų valdymo agentūra siekdama, kad kuo daugiau Projekto registravimo formų būtų tinkamai užpildyta, rekomenduoja įdėmiai patikrinti teikiamus privalomus dokumentus: ar pateikiamas privalomų darbų sąrašas (kuris pagrindžia darbų kiekį) ir sąmata užtikrins ne mažesnę nei B namo energetinio naudingumo klasę ir sumažins šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40 proc.; ar pateikiama pastato energinio naudingumo sertifikatas (jei namo modernizacija planuojama) arba atestuoto specialisto pažyma ar kt. dokumentas, įrodantis kokia energinio naudingumo klasę atitiko namas iki modernizavimo (jei namo modernizavimo darbai pradėti arba baigti).
Daugiau informacijos telefonu: 8678 83703
 

Dalintis socialiniuose tinkluose