Projektas „Kodėl nemiega miegapelė?“ įsibėgėjo: pusšimtyje Lietuvos mokyklų pristatyta Eco-schools programa

Dar pernai startavusi interaktyvi pamoka „Kodėl nemiega miegapelė?“ jau aplankė 50 mokyklų visoje Lietuvoje. Tai Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra inicijuotas projektas, kurio metu mokyklų atstovams pristatoma tarptautinė „Eco schools“ programa ir kviečiama prisijungti prie gamtos saugojimo iniciatyvų. „Kodėl nemiega miegapelė?“ renginiai mokyklose bus organizuojami iki balandžio mėnesio, tad norintys savo mokykloje sulaukti projekto veiklų kviečiami kreiptis jau dabar.

Interaktyvi viktorina surengta daugiau nei 50 Lietuvos mokyklų

Projekto komanda apsilankė Kauno, Panevėžio, Utenos, Šiaulių, Alytaus apskrityse. Kiekvienoje apskrityje aplankyta ne mažiau kaip dešimt mokyklų. Kiekvienoje mokykloje viktorina pristatyta vienai iš 6–8-tų klasių.

Interaktyvios pamokos metu moksleiviai dirba komandose ir varžosi tarpusavyje dėl miegapelės viktorinos nugalėtojų vardo.

„Džiaugiamės, jog moksleivius įtraukia interaktyvios pamokos turinys. Matome pamokos metu susidomėjimą, azartą, komandinį darbą. Dirbome tiek su aplinkosaugos specialistais, tiek su išmaniųjų technologijų kūrėjais, kad sukurtume programėlę žaidimui, kuriame skaičiuojami ne tik teisingi atsakymai, bet jų pateikimo greitis. Todėl vienodą balų skaičių surinkusios komandos rezultatų lentelėje dažnai rikiuojasi ir pagal atsakymo pateikimo greitį. Turuose pateikiami klausimai paįvairinami specialiai projektui kurtomis iliustracijomis. Klausimai pateikiami taip pat ir video formatu.“ – pasakojo viena iš projekto kūrėjų Eglė Belozaraitė-Tarvydienė.

Vasario–balandžio mėnesiais projekto komanda toliau tęs kelionę po Lietuvos švietimo įstaigas. Susidomėjusios mokyklos kviečiamos kreiptis ir susisiekti su projekto vykdytojais.

Renginių metu mokyklos bendruomenei pristatoma Eco-Schools programa

Pagrindinis interaktyvios pamokos „Kodėl nemiega miegapelė?“ tikslas yra mokykloms pristatyti „Eco schools“ programą. Tai tarptautinė iniciatyva, skatinanti jaunus žmones aktyviai dalyvauti aplinkosaugoje ir spręsti ekologines problemas. Ji prasideda klasėje, išsiplečia visoje mokykloje ir galiausiai skatina pokyčius vietos bendruomenėje. Programos dėka moksleiviai susiduria su aplinkosauginio valdymo pasiekimais, kuomet mokyklos bendruomenei suteikiama „Žalioji vėliava“.

„Eco schools“ tinklui priklauso 59 000 mokyklų, daugiau nei iš 70 pasaulio šalių. Visoje Lietuvoje gamtosauginėmis mokyklomis jau tapo beveik 100 švietimo įstaigų (darželių, mokyklų, progimnazijų, gimnazijų).

Programos tikslas padėti ugdyti moksleivių savarankiškumą, lyderystės įgūdžius, puoselėti komandinį darbą ir kūrybiškumą, kviečiant moksleivius kurti aplinkosaugos projektus. Programos veiklos akcentuoja, kad rūpinimasis aplinka yra mūsų pačių rankose, todėl turime veikti čia ir dabar.

„Eco Schools“ programos tinklalapyje galima rasti metodinės medžiagos, papildančios biologijos, geografijos ar chemijos pamokas. Tai pagalba mokytojui ieškančiam kuo sudominti mokinius, kaip ugdyti mokinių sąmoningumą ir kūrybiškumą, kuriant aplinkai draugiškus projektus. Programa siekiama plėtoti bendruomeniškumą mokykloje į prasmingą veiklą įtraukiant mokinius, mokytojus, tėvus, taip pat miesto ar miestelio bendruomenę.

Interaktyvią pamoką inicijuoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra, veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Kontaktinis asmuo:

Eglė Belozaraitė-Tarvydienė

+370 684 06 080, egle@creativedock.lt

Dalintis socialiniuose tinkluose