„RegioStars” – du APVA žali projektai

Elektros energija iš atsinaujinančių išteklių ir lietaus nuotekų valymas – aplinkosauginės žinutės, su kuriomis Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) prisistato Europai. Finansų ministerija atrinko penkis projektus atstovauti Lietuvai Europos projektų apdovanojimuose „RegioStars 2021“. Du iš jų yra APVA.
„Green“ kategorijoje mūsų šalį atstovaus APVA vykdomas projektas „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas“. Kiekvienas gyventojas gali tapti energetiškai nepriklausomas, gaminti žalią energiją ir prisidėti prie pasaulinio iššūkio  – CO2 mažinimo. Investicijos pasiekia tiesiogiai pačius žmones ir apima visus Lietuvos regionus. Viena iš projekto veiklų ­– saulės parkai gyventojams, kuomet gyventojai gali įsigyti dalį saulės elektrinės parkuose ir ją naudoti savo reikmėms. Ne tik individualių namų savininkai, bet ir žmonės, gyvenantys daugiabučiuose, gali tapti savarankiški žalios energijos vartotojai. Tai yra naujovė Lietuvoje ir unikalu, nes kitose Europos šalyse to nėra.
Kitas „Green“ kategorijos kandidatas – UAB „Dzūkijos vandenys“ vykdomas ES investicijų projektas „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Alytaus mieste“. Jo metu surinktos Alytaus miesto pramonės rajono lietaus nuotekos nuo 218 ha ploto. Šios nuotekos išvalytos pastatytuose valymo įrenginiuose ir išleistos į Didžiosios Dailidės ežerą. Projektas padarė teigiamą įtaką ir netoliese esančiam Mažosios Dailidės ežerui. Papildant išvalytu lietaus vandeniu Didžiosios Dailidės ežerą, tuo pačiu vandens lygis pakilo ir Mažosios Dailidės ežere. Ežerai tapo labai populiaria maudynių vieta. Prie jų kuriasi aktyvių pramogų – vandens slidžių, vandens dviračių verslai. Taigi, skatinamas ir socialinis verslumas.
Iki gegužės 9 dienos APVA ir UAB „Dzūkijos vandenys“ pateiks paraiškas dalyvauti konkurse. Jas svarstys Europos Komisija. Šventinė „RegioStars“ apdovanojimų ceremonija įvyks spalio mėnesį Briuselyje.
Daugiau apie apdovanojimus ČIA.

Dalintis socialiniuose tinkluose