Rezervuota parama visiems gyventojams ketintantiems įsirengti saulės elektrines: naujas kvietimas jau netrukus

Daugiau kaip 4000 – tiek gyventojų pernai pateikė paraiškų saulės elektrinėms įsirengti. Suteiktos paramos suma siekia virš 11 mln. eurų.
Gyventojai, ketinantys įsirengti saulės elektrinę savo nuosavame name (toje vietoje, kur ir vartos elektros energiją), pateikė beveik 4000 prašymų už 10,3 mln. eurų. O likusi dalis – nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti iš elektrinių parkų pateikė daugiau kaip 500 paraiškų už 1,03 mln. eurų. Visiems projektams, kurie atitiko reikalavimus, parama buvo rezervuota.
Naujus kvietimus paraiškoms teikti ir gauti finansavimą saulės elektrinėms įsirengti arba įsigyti Aplinkos projektų valdymo agentūra planuoja skelbti jau netrukus – balandžio mėn.
Paraiškas, kaip ir pernai, bus galima teikti per informacinę sistemą APVIS. Ši sistema suteikia galimybes prašymus gyventojams pateikti per kelias minutes – reikalinga suvesti tik saulės elektrinės galią ir namo unikalų numerį. Tokios supaprastintos sąlygos leidžia paraiškas pateikti kiekvienam, nereikalaujant papildomų resursų.
Instrukciją, kaip pildyti paraišką, rasite ČIA.
Atkreipiame dėmesį, jog prieš teikiant paraiškas gyventojai turi įsivertinti ne tik savo elektros vartojimo poreikius, bet ir technines elektrinės prijungimo galimybes: prieš įsirengiant elektrinę, primygtinai rekomenduojame pasikonsultuoti su ESO dėl vartotojo elektros tinklo pajėgumo. ESO fiksuoja jau ne vieną atvejį, kai elektrinė įrengta, bet ji negali būti prijungta prie skirstomojo elektros tinklo, nes paaiškėja, kad neužtenka tinklo pajėgumo priimti generuojamą elektros energiją, o tam reikalinga tinklo rekonstrukcija.
Susisiekti su ESO taip pat gali kiekvienas gyventojas asmeniškai ­– tam nereikia jokių papildomų resursų, specifinių techninių žinių, samdyti išorės konsultatus taip pat jokio poreikio nėra.
Energetiškai nepriklausomų gyventojų skaičius per paskutinius metus sparčiai augo. 2021 m. sausio mėn. duomenimis Lietuvoje buvo virš 8,6 tūkst. gaminančių vartotojų– kone keturis kartus daugiau nei prieš metus ir beveik devynis kartus daugiau nei prieš dvejus metus. Gaminančių vartotojų įrengtoji galia per metus išaugo gerokai daugiau nei tris kartus ir šiuo metu siekia daugiau nei  89 MW.

 

Dalintis socialiniuose tinkluose