Sakartvelo generalinėje prokuratūroje – lietuviška saulės elektrinė

Sakartvelo generalinėje prokuratūroje Tbilisyje elektrą pradėjo gaminti 100 kW galios saulės elektrinė. Tam iš Klimato kaitos programos skirta kiek daugiau kaip 100 tūkst. eurų. Dar apie 43 tūkst. skyrė lietuvių įmonė „Okata“ kartu su partneriais „Solar Energy Georgia“.

„Sakartvelas didelę dalį elektros energijos importuoja, o išlaidos energijai nuolatos auga, todėl atsinaujinančių energijos šaltinių gaminama elektra turės vis didesnę reikšmę. Pakeitus elektros energiją iš tinklo į saulės elektrinių gaminamą elektrą sumažės ne tik Generalinės institucijos sąnaudos, bet mažiau bus teršiama ir aplinka. Skaičiuojame, kad anglies dvideginio išmetimas sumažės beveik 100 tonų kasmet,“ – sako Jonas Balkevičius, APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius.

„Susidomėjimas saulės energetika Sakartvele didėja kasdien. „Žalio“ biuro koncepcija ir pastatų pritaikymas naudoti atsinaujinančius išteklius yra svarbus Sakartvelo generalinės prokuratūros strateginio veiklos plano prioritetas. Todėl ateityje planuojame ir kituose mūsų institucijos pastatuose įrengti saulės elektrines – tai gerokai sumažins įstaigos sąskaitas už elektrą. Toks projektas ir padeda taupyti lėšas, ir mažina poveikį aplinkai. Be to, tai prisideda prie geresnio viešojo sektoriaus įvaizdžio,“ – tvirtina Konstantinas Belashvili, Sakartvelo generelinės prokuratūros Materialinės ir techninės paramos skyriaus vedėjas.

Pasak K. Belashvili, toks projektas padeda taupyti lėšas, mažina poveikį aplinkai ir prisideda prie geresnio viešojo sektoriaus įvaizdžio.

Paramą besivystančioms šalims klimato kaitai švelninti Lietuva teikia vykdydama Jungtinių Tautų Bendrosios klimato kaitos konvencijos įsipareigojimus. Pagrindinis šių projektų tikslas – mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį besivystančiose šalyse.

[metaslider id=”28114″]

Dalintis socialiniuose tinkluose