Sakartvelo mokyklose elektros energiją gamina lietuviškos saulės elektrinės

Šią vasarą Sakartvele užbaigtas didžiulis trylikos Batumio mokyklų saulės elektrinių projektas. Projektą „Dvišalis bendradarbiavimas diegiant fotovoltinės energijos sprendimus Batumio mokyklose“ finansavo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Bendra saulės elektrinių vertė – daugiau nei 500 tūkstančių eurų. Už juos trylikoje Batumio vidurinių mokyklų buvo įdiegtos bendros 323,7 kW galios saulės elektrinės. Projektą įgyvendino Lietuvos UAB „ViaSolis“ ir Sakartvelo Energijos vystymo fondas.
Pasak „ViaSolis“ generalinio direktoriaus Rimvydo Karoblio, tai – tik pradžia. Nes lietuviškos „ViaSolio“ saulės elektrinės jau statomos dar šešiose Tbilisio mokyklose ir Tbilisio technologijų universitete.
„Tokiuose projektuose dalyvavome norėdami dalintis savo gerąja patirtimi su kitomis Europos šalimis. Mums tai jau antras panašus vyriausybinio lygio projektas, padedantis mažinti anglies dvideginio emisiją. Anksčiau esame Moldovos sostinėje sumontavę saulės elektrinę ant Vyriausybės pastato“, – sako „ViaSolio“ vadovas R. Karoblis.
Elektrinių montavimo darbai Batumyje pradėti prieš metus rugpjūtį, o šių metų birželio pradžioje elektrinės pajungtos prie tinklo ir perduotos mokykloms.
„ViaSolio“ inf. ir nuotr. 
 
 

Dalintis socialiniuose tinkluose