Šakių rajone – nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai

Dar daugiau Šakių rajono gyventojų netrukus gyvens ne tik patogiau, bet ir sveikiau. Juk visiems gerai žinoma, kad vanduo – tai gyvybės šaltinis, o švarus geriamasis vanduo – sveikatos pagrindas. Gyventojai laukia naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų, kurie turėtų pradėti funkcionuoti jau šio mėnesio pabaigoje.

 

Pasak UAB „Šakių vandenys“ atstovų, dalis gyventojų jau ėmė tvarkytis prisijungimo prie tinklų dokumentus – tik vandentvarkos sistemai pradėjus veikti, gyventojai galės naudotis švariu vandeniu bei modernia kanalizacija. Šakių mieste ir rajone vykstantys darbai yra didelio projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Gelgaudiškyje“ dalis. Bendra projekto vertė siekia per 7,62 mln. eurų, kurių didžioji dalis skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

 

Projektas yra finansuojamas pagal Lietuvos 2007 – 2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategijos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 3 prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ įgyvendinimo priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“. ES struktūrinių fondų finansavimas siekia apie 6,47 mln. eurų, Lietuvos Respublikos biudžeto lėšos sudaro apie 0,76 mln. eurų, projekto partneris – Šakių rajono savivaldybė – įsipareigojo prisidėti ne mažiau kaip 0,34 mln. eurų. UAB „Šakių vandenys“ lėšos sudaro apie 0,043 mln. eurų.

 

Minėto projekto viena iš veiklų „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Šakiuose, Giedručiuose, Girėnuose, Striūpuose, Kudirkos Naumiestyje, Būbleliuose“ pradėta vykdyti šių metų pavasarį, t.y. LR aplinkos ministrui 2015 m. kovo 24 d. skyrus papildomą finansavimą – 4,32 mln. eurų. Skyrus finansavimą, 2015 m. kovo 31 d. UAB „Šakių vandenys“ pasirašė naujos veiklos vykdymui projekto finansavimo ir administravimo sutartį su Aplinkos projektų valdymo agentūra. Visos išlaidos bus skirtos darbams tose vietovėse, kuriose dar nėra išplėtota arba nepakankamai išplėtota vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūra.

 

Šakių mieste ir rajone iš viso nutiesta apie 6,03 km naujų vandentiekio tinklų: Kudirkos Naumiestyje – Vytauto, Bažnyčios, Varpo, Šešupės, Tiesos ir Kranto gatvėse; Šakių mieste – Draugystės 1-oji, Draugystės 2-oji, Draugystės 3-oji, Draugystės 4-oji, Draugystės 5-oji, Jaunystės 1-oji, Jaunystės 2-oji, Jaunystės 3-oji, Jaunystės 4-oji, Jaunystės 5-oji ir Jaunystės 6-oji gatvėse.

 

Nuotekų tinklų paklota apie 18,83 km: Kudirkos Naumiestyje – Tilto, S. Nėries, Vilties, Vytauto, Dariaus ir Girėno, Bažnyčios, Varpo, Šešupės, Tiesos, Kranto ir Baltkalnio gatvėse; Būblelių kaime – Beržų gatvėje; Šakių mieste – Bažnyčios, P. Cvirkos, Šiaurės, P. Kriaučiūno, Rasų, Jazminų, Griškabūdžio, Jaunystės 1-oji, Jaunystės 2-oji, Jaunystės 3-oji, Jaunystės 4-oji, Jaunystės 5-oji, Šiaulių, Vytauto, Šermukšnių, Striūpų, Draugystės 1-oji, Draugystės 2-oji, Draugystės 3-oji, Draugystės 4-oji gatvėse; Giedručiuose – Ežero, Draugystės, Ateities, Lauko, Gulbinų, Parko, Sodžiaus, Degučių gatvėse; Girėnuose – Dzūkų, Augustavos, Suvalkiečių, Ąžuolyno, Ryto, Kauno, Lembūdžių, Gipsinių gatvėse; Striūpuose – Žaliosios ir Ramybės gatvėse.

 

Pasak UAB „Šakių vandenys“ direktoriaus pavaduotojo Ramučio Janarausko, šiuo metu einantis į pabaigą tinklų plėtros projektas turi būti baigtas šio mėnesio pabaigoje. Tikimasi, kad rangovas suspės viską atlikti laiku. Reikia džiaugtis, kad vos per kelis mėnesius rangovas sugebėjo įgyvendinti sutartį ir nutiesti beveik 25 km vandentiekio ir nuotekų tinklų Šakių miesto ir rajono gyventojams.


Pastebima, kad nauji vandentvarkos projektai, vykdomi gyvenvietėse, išsprendžia ir begalę kitų problemų, su kuriomis tenka susidurti gyventojams – juk nuotekų išvežimas iš nuotekų išgriebimo duobių kainuoja nemažai, ne visur ir užtikrinama, kad iš duobių į gruntą nesisunktų tarša.


UAB „Šakių vandenys“ ragina visus gyventojus, kurių namai yra šalia paklotų vandentiekio ir nuotekų tinklų, bet dar nėra prijungti, nedelsti ir kreiptis dėl prisijungimo sąlygų gavimo. Naujais vamzdynais į žmonių namus atitekės švarus geriamas vanduo, o panaudotas bus nukreiptas į nuotekų valyklą. Sėkmingas šio projekto įgyvendinimas yra būtina sąlyga ateityje ES paramos lėšomis vystyti Šakių rajono gyvenviečių vandentiekio ir nuotekų tinklų išplėtimą.

 

limerickpost.ie nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose