Saulės elektrinių įrengimas Alytaus įstaigose leis ženkliai sutaupyti energetinių išteklių ir kurti švaresnę aplinką

Alytaus rajono savivaldybė įgyvendino 6 projektus, siekdama prisidėti prie atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo ir taip pat sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas į atmosferą. Bendra įrengtų 6 saulės elektrinių galia siekia daugiau kaip 270 kW.
Projektų dalyviai – tai penkios švietimo ir mokslo įstaigos bei viena sveikatos priežiūros įstaiga, kurioms iš Klimato kaitos programos buvo skirta apie 176 tūkstančius eurų lėšų. Įdiegti saulės elektrines visose šešiose savivaldybės įstaigose kainavo apie 220 tūkstančių eurų.
 

Tai buvo pirmieji tokio pobūdžio Alytaus rajono savivaldybės įgyvendinti projektai, kurių aplinkosauginė nauda dėl planuojamo sutaupyti  CO2 kiekio ir pagaminamos „žalios“ elektros energijos kiekio yra neabejotinai reikšminga.

Pasak Alytaus rajono savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko, „siekiame, kad savivaldybėje būtų įgyvendinami svarbūs žaliojo kurso projektai, apimantys atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą ir jų naudojimo skatinimą. Džiaugiamės jau įgyvendintais „žaliaisiais“ projektais, kurių metu viešuosiuose pastatuose buvo įrengtos fotovoltinės saulės elektrinės bei šilumos siurbliai“.
Siekdama prisidėti prie tvarios aplinkos kūrimo ir mažinti savivaldybės viešųjų pastatų energijos sąnaudas, Alytaus rajono savivaldybė planuoja ir toliau tęsti atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą savivaldybės viešuosiuose pastatuose.
 
Aplinkos projektų valdymo agentūra džiaugiasi sulaukusi teigiamų projekto dalyvių atsiliepimų:
Alytaus r. Butrimonių gimnazija:

  • Pasak direktoriaus Valdo Valvonio, „mokykla tikisi sutaupyti lėšų elektros energijai ir planuoja, kur jas išleis. Sutaupytas lėšas, kurios anksčiau buvo skirtos elektros energijai apmokėti, planuojame panaudoti ugdymo procesui, t. y. iš dalies prisidėti prie mokytojų darbo vietų modernizavimo, IT technologijų, tokių kaip vaizdo projektoriai, spausdintuvai, išmaniosios lentos, išmanieji ekranai, diegimo”.

Alytaus r. pirminės sveikatos priežiūros centras:

  • Paraiškos teikimo paruošiamieji darbai pareikalavo nemažai pastangų ir žinių. Džiugu, kad visuose etapuose APVA specialistai geranoriškai mus konsultavo ir padėjo tinkamai paruošti ir pateikti paraišką. Saulės fotovoltinės elektrinės įrengimas vyko pakankamai sklandžiai, nes turėjom tikrai puikius savo darbą išmanančius rangovus. Džiugu, kad nuo 2020 m. balandžio mėnesio tapome elektros gamintojais, saugančiais gamtą. Labai skatiname pasinaudoti parama ir saugoti mūsų Žaliąją planetą“.

Alytaus r. Pivašiūnų gimnazija:

  • Įgyvendinant šį projektą APVA darbuotojai operatyviai, sklandžiai paaiškindavo mums iškilusius klausimus. Tarpusavio bendravimas buvo malonus. Saulės elektros nauda yra ta, kad tai švari, patikima elektros energija iš saulės. Prisidedame prie klimato kaitos stabdymo įgyvendinimo Lietuvoje, prie švaresnės aplinkos kūrimo. Įrenginių našumas tenkina, kadangi žymiai sumažėjo mokestis už elektros energiją“.

Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazija:

  • Parengiamieji projekto darbai vyko sklandžiai, nuolat palaikėme ryšį su APVA specialistais, iškilus klausimams ar neaiškumams kreipėmės ir konsultavomės. Teikdami paraišką įgijome naujų kompetencijų. Džiugu, kad nuo 2020 metų gegužės mėnesio tapome elektros gamintojais , saugančiais ir tausojančiais gamtą.  Saulės elektrinės darbu esame patenkinti. Sukauptą elektros energiją naudojome visą sausio mėnesį. Planuojame papildomai pastatyti fotovoltinių modulių ir atsisakyti kūrenimo akmens anglimi”.

Alytaus r. Simno gimnazija:

  • Susidūrėme su sunkumais tvarkant projekto dokumentus, tačiau APVA specialistai kantriai ir geranoriškai konsultavo, padėjo įgyvendinti projektą. Džiaugiamės, kad  naudodami saulės energiją prisidedame prie energetinių išteklių taupymo ir švaresnės aplinkos“.

Alytaus r. Miroslavo gimnazija:

  • Poreikiai kol kas buvo tenkinami, tikslesnį atsakymą būtų galima pateikti bent po metų po elektrinės paleidimo. Įrenginių našumas vasaros laikotarpiu pilnai tenkino poreikius, per 6 mėnesius sukaupėme apie 22000 KWh.“

 

 

Dalintis socialiniuose tinkluose