Savivaldybės įsigys virš 73 tūkst. rūšiavimo konteinerių

19 savivaldybių administracijų ir 5 regioniniai atliekų tvarkymo centrai (RATC) pateikė paraiškas individualiems antrinių žaliavų konteineriams įsigyti. Prašoma dotacijų suma siekia 1,4 mln. eurų. Iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos viso skirta 1,6 mln. eurų.
Įgyvendinus projektus pareiškėjai planuoja įsigyti virš 73 tūkst. konteinerių stiklui ir popieriui /plastikams/metalui rūšiuoti, kuriais aprūpins gyventojus ar įmones.
Finansavimas gali siekti iki 50 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Lėšos bus išmokamos gavus patvirtinančius dokumentus, kad ne mažiau kaip 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų apmokės gamintojų ir importuotojų organizacijos.
Savivaldybių administracijos ir RATC, kuriems bus skirtas finansavimas, projektus galės įgyvendinti beveik 2 metus, t. y. iki 2023 m. lapkričio 15 dienos.
Paraiškas Agentūrai teikti buvo galima nuo 2021 m. lapkričio 18 d. iki 2022 m. sausio 28 d. per informacinę sistemą APVIS. Jas teikti galėjo tik savivaldybių administracijos ir RATC, o ne gyventojai.

Dalintis socialiniuose tinkluose