Siekiant kompensacijų saulės elektrinėms įsirengti – ir gyventojų bandymai sukčiauti

Daugiau kaip 8 tūkst. gyventojų per pastaruosius dvejus metus įsirengė saulės elektrines ant savo namo stogų. Suteiktos paramos suma siekia beveik 20 mln. eurų. Nors besidominčiųjų galimybėmis įsirengti elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginius savo namuose skaičius nuolat auga, pastebimi ir bandymai sukčiauti.
Per šį pusmetį Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) užfiksavo kelis atvejus, kai gyventojai, siekdami gauti kompensacijas saulės elektrinėms įsirengti, pateikė galimai suklastotus dokumentus.
Bendradarbiaujant su AB Energijos skirstymo operatoriumi (ESO) išaiškinti keli atvejai, kai gyventojų pateiktuose elektrinių įrengimo dokumentuose buvo pakoreguotos elektrinių įrengimo datos, kad jos atitiktų nustatytą projekto įgyvendinimo laikotarpį. Įtarus neteisėtus veiksmus, šiems gyventojams kompensacijos nebuvo išmokėtos. Be to, dėl tokių pareiškėjų veiksmų APVA kreipėsi į teisėsaugos institucijas, kurios pradėjo ikiteisminius tyrimus. Nustačius nusikalstamos veikos požymius, už tokias veiklas asmenims gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė.
Skaidriam ir atsakingam lėšų administravimui visuomet skiriamas ypatingas dėmesys. Tad kilus įtarimams apie galimus neteisėtus paramos gavimo atvejus, APVA visuomet kreipiasi į teisėsaugos institucijas.

Dalintis socialiniuose tinkluose