Skambantis takas – dovana Lietuvai

Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia prisijungti prie idėjos sukurti skambantį taką. Pakabinkite varpelį Žiegždrių geologiniame take ir Jūs!
Skambantis takas puiki dovana Lietuvai valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Sukurkime jaukią aplinką be ypatingų priemonių ir technologijų.
„Pasak kinų legendos, seniai seniai vienas išminčius išsikvietė Vėjo Dvasią ir paprašė sudainuoti vieną iš savo dainų žmonėms. Įtikinta, kad yra svarbiausia iš visų stichijų, ji sudainavo pačią gražiausią dainą ir uždarė ją į bambuko stiebą. Išminčius iš tos stebuklingos dovanos padarė talismaną – vėjo varpelius – ir padovanojo žmonėms. Nuo to laiko tas, kuris gerbia orą ir savo namuose turi vėjo varpelius, yra globojamas šios galingos stichijos.
Savo skambesiu jie neutralizuoja neigiamą energiją ir privilioja laimę bei sėkmę. Tad bet kuria proga – gimtadienis, vestuvės, krikštynos, o gal šiaip proga be progos – pakabinkite varpelį (galite tai daryti su intencija, sugalvodami norą, dėkodami…), kuris prisidės prie stebuklingos tako auros kūrimo. Tegul jie laisvai linguoja vėjyje ir skamba džiugindami kitus lankytojus. Galbūt, šis ritualas prigis ir taps gražia tradicija, o vietovei suteiks dar daugiau spalvų ir geros nuotaikos.
Be to, nepamirškime ir vietos istorijų, kurių viena pasakoja apie senajame Žiegždrių dvare gyvenusią mešką. Meška buvo dresuota, padėdavo ponui įvairius darbus atlikti, už tai gaudavo paėsti. Kai tik ponas paskambindavo varpeliu, meška, jį išgirdusi, viską mesdavo ir lėkdavo ėsti. Taip vieną kartą beskubėdama ir užsimušė. Suakmenėjusią jos kuprą galima pamatyti konglomeratų atodangos pakrantėje – čia guli vienas didžiausių nuo atodangos atskilusių ir nuriedėjusių luistų, vadinamų Meškos kupra. Galbūt varpelių skambesys Žiegždrių meškos ir neprikels, bet teigiamas emocijas tikrai pažadins“ – pasakojo Kauno marių regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Ramunė Mikitiejeva.
Varpelius kabinti/tvirtinti/rišti galima visame take. Darykite tai tvarkingai, nelipkite prie atodangos, nežalokite įrangos ir medžių, kabinkite ten, kur yra galimybė (ant šakų, lentinės tako dalies ir pan.). Gerbkite kitų pakabintus. Pavogtas varpelis laimės neatneš, atvirkščiai – prišauks bėdą.
Kurkime mažus stebuklus drauge Lietuvos saugomose teritorijose.
www.vstt.lt inf. ir nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose