Startuoja kompensacijos elektromobiliui įsigyti ir modernizuoti gyvenamąjį namą

Nuo šiandien, balandžio 20 d., galima teikti paraiškas kompensacijoms elektromobiliui įsigyti ir modernizuoti gyvenamąjį namą. Visos paraiškos priimamos tik elektroniniu būdu per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS).
„Prašymų pateikimas elektroniniu būdu yra patogus ir tai ypač aktualu karantino metu. Tikimės, kad finansinės paskatos gyventojams populiarios išliks ir šiais metais ir sulauksime daug gyventojų prašymų. Tai ir sąmoningumo klausimas – juk pasinaudodamas šiomis galimybėmis gyventojas prisideda prie klimato kaitos švelninimo ir mažesnio išmetamo šiltnamio dujų kiekio“, – sako Aplinkos projektų valdymo agentūros Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Gyventojams bus  kompensuojama dalis išlaidų už įsigytą elektromobilį. Šiam tikslui iš Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų. Bus skatinami tik elektra varomi automobiliai. Elektromobilis suprantamas kaip M1 klasės transporto priemonė, kurioje energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio. Pateikusiam prašymą pareiškėjui bus skiriama vienkartinė 2 tūkst. eurų išmoka už įsigytą naudotą elektromobilį arba 4 tūkst. eurų kompensacija – už naują.
Papildomą 1 tūkst. eurų išmoką gaus tas pareiškėjas, kuris sunaikins savo turėtą taršų automobilį. Tačiau ji bus skiriama tik atitinkant nustatytus kriterijus:

  • pareiškėjas iki prašymo pateikimo dienos šio automobilio valdytoju buvo ne mažiau kaip 12 mėnesių;
  • automobilio techninė apžiūra galiojo iki 2019 m. spalio 17 d. arba iki 2020 m. kovo 13 d.;
  • automobilis iki prašymo pateikimo dienos buvo ne mažiau kaip 12 mėnesių registruotas Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre.

Pareiškėjas turi priduoti šią transporto priemonę sunaikinti ir gauti Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą bei ją išregistruoti iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro. Transporto priemonių tvarkytojų sąrašą rasite ČIA.
Kvietimą rasite ČIA.
!!! Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog kvietimas teikti paraiškas dėl 1000 eurų kompensacijos mažiau taršiam automobiliui įsigyti taip pat galioja. Paraiškas teikti galite iki 2020 m. gruodžio 1 dienos. Kvietimą rasite ČIA.


Ketinantys modernizuoti savo gyvenamąjį namą ir pasinaudoti parama galės gyventojai, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą, kurio statyba yra užbaigta teisės aktų nustatyta tvarka ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre (pastato baigtumo procentas nurodytas ne mažesnis kaip 100 proc.). Modernizavus namą bus privaloma pasiekti ne mažesnę nei B namo energinio naudingumo klasę ir sumažinti skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40% lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo (modernizavimo).
Finansuojamos bus tokios energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemonės:
– stogo šiltinimas be stogo dangos keitimo;
–  stogo šiltinimas su stogo dangos keitimu;
– stogo perdangos šiltinimas su stogo dangos keitimu;
–  stogo perdangos šiltinimas be stogo dangos keitimo;
–  grindų ant grunto šiltinimas;
–  grindų virš rūsio šiltinimas;
–  sienų ir cokolio šiltinimas;
–  grindinio šildymo sistemos įrengimas;
–  radiatorių įrengimas;
–  esamų langų keitimas, gerinant šilumines patalpų charakteristikas;
– esamų lauko ir tambūro durų bei vartų keitimas, gerinant šilumines patalpų charakteristikas;
– centrinės rekuperacinės sistemos įrengimas
Maksimalus kompensacinės išmokos dydis vienam pareiškėjui sieks iki 14 500 Eur.
Kvietimą rasite ČIA.
Pagrindinis šių priemonių tikslas yra mažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir taip prisidėti prie klimato kaitos švelninimo.

Dalintis socialiniuose tinkluose