Sunaikinus taršų automobilį – 1000 eurų kompensacija įsigytam mažiau taršiam automobiliui arba registruojamai elektrinei transporto priemonei

Šiandien Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia kvietimą teikti paraiškas 1000 eurų kompensacijoms gauti sunaikinus taršų ir įsigijus mažiau taršų automobilį (M1 klasės  transporto priemonė, kurios bendras išmetamas anglies dioksido (CO₂) kiekis ne didesnis kaip 130 g/km) ar kitą registruojamą elektrinę L klasės transporto priemonę, kurios galios šaltinis yra tik elektra ir bendras išmetamas anglies dioksido (CO₂) kiekis ne didesnis kaip 0 g/km (pvz. el. mopedą, el. motociklą).
Aplinkos ministerija šiems projektams iš Klimato kaitos programos skyrė 4 mln. eurų.
Gyventojai prašymus gali teikti iki 2021 m. gruodžio 31 d. per APVA informacinę sistemą APVIS. Anksčiau pasibaigus priemonei skirtoms lėšoms kvietimas bus stabdomas ir prašymai nebus priimami.
Norintieji gauti kompensacines išmokas turi būti sunaikinę savo M1 klasės taršų automobilį ir išregistravę jį iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro bei įsigiję mažiau taršų automobilį ar registruojamą L klasės elektrinę transporto priemonę. Kompensacinės išmokos dydis vienam pareiškėjui yra 1000 Eur.
Atkreipiame dėmesį, jog taršiam sunaikinamam automobiliui modelio, metų, kuro rūšies, CO2 emisijos reikalavimų nėra.
Kvietimą teikti paraiškas rasite ČIA.
Su šios priemonės tvarkos aprašu galite susipažinti ČIA.
Instrukciją, kaip prisijungti prie APVIS ir užpildyti prašymus, galima rasti čia: https://apvis.apva.lt/duk
 

Dalintis socialiniuose tinkluose