SVARBU: kompensacijos gyventojams už atsinaujinančių energijos išteklių įrenginių naudojimą

Nuo gegužės 10 d. iki birželio 10 d. visi gyventojai, kurie įsirengė atsinaujinančius energijos išteklius naudojančius įrenginius (saulės, vėjo elektrines, šilumos siurblius ar 5 klasės biokuro katilus), galės teikti registracijos formas dėl kompensacinių išmokų. Taip pat ir tie gyventojai, kurie nori pakeisti seną biokuro katilą efektyvesniu ar planuoja statyti saulės elektrines iki 10 kW.

Registracijos formos bus vertinamos visą mėnesį pagal patvirtintus projektų atrankos kriterijus. Kompensacijos skyrimui jokios įtakos nedaro jų pateikimo greitis, t. y. nesvarbu ar registracijos formą pateikėte pirmąją ar paskutinę kvietimo dieną.

👉 Atkreipiame dėmesį,jog dar tik planuojantys keisti senus katilus ar statyti saulės elektrines (arba jau įsigijusiems įrangą nuo 2019 m. sausio 1 d., bet kurių projektai neužbaigti iki paraiškų pateikimo), registracijos formas turės teikti pagal Energetikos ministerijos priemones „ Katilų keitimas namų ūkiuose“ (https://skelbimai.apva.lt/norite-pasikeisti-biokuro-katila/) ir „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas“ (https://skelbimai.apva.lt/norite-isirengti-saules-elektrine/).

👉 Jei esate jau įsirengę atsinaujinančių energijos išteklių įrangą ar išlaidas patyrę per praėjusius 3 metus, registracijos formą turėtumėte teikti pagal Aplinkos ministerijos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, biokuro, geoterminės energijos ar kt.) panaudojimas individualiuose gyvenamosios paskirties pastatuose“. Pagal šią priemonę registracijos formas galės teikti gyventojai, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamuosius namus (išskyrus nebaigtus statyti, sodo pastatus), pasikeitę iškastinį kurą naudojusius senus katilus į naujus biokurą naudojančius katilus (5 klasės) arba šilumos siurblius.Taip pat bus finansuojami jau įrengti saulės kolektoriai, mažo pajėgumo saulės fotovoltinės elektrinės, vėjo jėgainės.  Jau įgyvendintiems projektams finansuoti skirta 2 mln. eurų. Tai paskutinis kartas, kai bus finansuojami 3 m. iki registracijos formos pateikimo įrengti įrenginiai.

Gyventojai, norintys gauti paramą, turės užpildyti registracijos formą pasirinkę tą priemonę, pagal kurią atitinka reikalavimus (atsižvelgdamas ar projektą jau įgyvendinęs, ar planuoja įgyvendinti) ir ją pateikti per Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) informacinę sistemą (APV IS). Priėmus visas gyventojų registracijos formas per mėnesį jos bus įvertintos ir liepos viduryje gyventojai bus informuoti apie tai, ar jiems skirtas finansavimas.

Gavę teigiamą sprendimą, gyventojai, kurie jau įsirengę įrenginius (pagal Aplinkos ministerijos priemonę), turės pateikti išlaidų kompensavimo prašymus, o kurie dar neįsirengę ar planavo įsirengti (pagal Energetikos ministerijos priemones) turės ne vėliau kaip iki 2020 m. kovo 10 d. pasikeisti katilą ar įsirengti saulės elektrinę bei pateikti APVA išlaidų kompensavimo prašymą. Lėšos  bus išmokamos per 60 dienų nuo tinkamai pateikto išlaidų kompensavimo prašymo pateikimo dienos. 

Pareiškėjai dėl registracijos formų pildymo galės konsultuotis pirmadieniais-ketvirtadieniais 8.00-17.00, penktadieniais 8.00-15.45, taip pat APV IS kvietimuose nurodytais kontaktais.

Dalintis socialiniuose tinkluose