Tarp geriausių Europos Sąjungos projektų – paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste

Aplinkos projektų valdymo agentūros administruojamas ir projekto vykdytojo UAB „Grinda“ įgyvendinamas projektas „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ laimėjo konkurse „Europos burės 2021“ nominacijoje „Už darnios aplinkos kūrimą“. Šiemet 8 skirtingoms nominacijoms buvo pateiktas net 91 projektas.
Nominacija „Už darnios aplinkos kūrimą“, kurios laimėtoju ir buvo pripažintas minėtas projektas, sulaukė daugiausia pretendentų – dėl šio apdovanojimo iš viso varžėsi 21 dalyvis.
Projektas „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ apima 4 didžiulius, kompleksiškus, itin sudėtingus projektus, aprėpiančius net 900 ha teritoriją:

  • Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukciją;
  • Narbuto–Saltoniškių gatvių lietaus nuotekynės rekonstrukciją su valyklos ir taršos monitoringo mazgo įrengimu;
  • Lietaus nuotekynės įrengimą Šeškinės komplekso prieigose (vykdoma kartu su Geležinio Vilko lietaus nuotekynės rekonstrukcija);
  • Geležinio Vilko lietaus nuotekynės kolektoriaus rekonstrukciją su kaupyklų-valyklų ir taršos monitoringo mazgų įrengimu.

Įgyvendinus šį projektą bus sukurta efektyvesnė paviršinių nuotekų surinkimo, valymo ir monitoringo infrastruktūra. Dalį paviršinių nuotekų srauto nukreipus į naujai sukurtus akumuliacinius tvenkinius, magistraliniai kolektoriai daug sparčiau surinks liūčių vandenį, jis nebetvindys Vilniaus miesto infrastruktūros. Naujai įrengti išvalytų paviršinių nuotekų akumuliavimo tvenkiniai bus integruoti į miesto rekreacinę sistemą.
Visi konkursui „Europos burės 2021“ pateikti projektai yra bent iš dalies finansuoti 2014–2020 m. ES fondų lėšomis. Numatyta, kad konkursui teikiamų projektų lėšos griežtai privalo būti panaudotos skaidriai ir tinkamai, projektas ir jo vykdytojas turi būti nepriekaištingos reputacijos, nekelti abejonių visuomenei ir partneriams.
 

 
Rekreacinės zonos vizualizacija: 

Dalintis socialiniuose tinkluose