Trečiadienį – papildomas APVA kvietimas paspirtukų ir dviračių kompensacijoms gauti

Šios savaitės viduryje, lapkričio 25 d., Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbs kvietimą teikti paraiškas kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant elektrinį paspirtuką, elektrinį ar paprastą dviratį, elektrinį motociklą, elektrinį mopedą ar viešojo transporto bilietą.
Vyriausybei pritarus skirti papildomus 3 mln. eurų kompensacijoms, gyventojai per informacinę sistemą APVIS galės teikti prašymus tol, kol pakaks skirtų papildomų lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 m. vasario 1 d. Kvietimo sąlygos išlieka tos pačios.
Ši Klimato kaitos programos priemonė, skirta kompensacinėmis išmokomis skatinti gyventojus atsisakyti taršių automobilių ir įsigyti ekologiškesnę susisiekimo priemonę, padeda šalyje mažinti taršių automobilių skaičių, gerinti oro kokybę ir prisidėti prie klimato kaitos švelninimo. Ji startavo gegužės viduryje ir sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Iki spalio 19 d. jau buvo gauta per 9 tūkst. gyventojų prašymų 8 mln. eurų kompensacijoms, nors priemonė buvo numatyta iki kitų metų vasario 1-osios.
Sunaikinto taršaus automobilio savininkas galės gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.
Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.

Dalintis socialiniuose tinkluose